kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Kurgu Ses ve Görüntü Yönetimi 2019 Taban Puanları

DGS kurgu-ses ve görüntü yönetimi taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile kurgu ses ve görüntü yönetimi bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS kurgu ses ve görüntü yönetimi kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS kurgu-ses ve görüntü yönetimi puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük kurgu-ses ve görüntü yönetimi taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS kurgu-ses ve görüntü yönetimi 2019 taban puanları listesini yazımızın en altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS KURGU-SES VE GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan kurgu-ses ve görüntü yönetimi bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki kurgu-ses ve görüntü yönetimi bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların kurgu ses ve görüntü yönetimi bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SÖZ yani sözel puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek kurgu-ses ve görüntü yönetimi kontenjanları 2018 yılında 2 olarak belirlenmişti, 2019 DGS kurgu-ses ve görüntü yönetimi kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan kurgu ses ve görüntü yönetimi puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde kurgu-ses ve görüntü yönetimi bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 261,65915 ile Dokuz Eylül Üniversitesi’ne yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. Adaylar 2019 DGS ile kurgu-ses ve görüntü yönetimi bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sözel puan türünden bu puan civarında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, kurgu-ses ve görüntü yönetimi bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen kurgu-ses ve görüntü yönetimi bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya kurgu-ses ve görüntü yönetimi bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6123 1 6320121eaa32b3217ef8d940cfca43fa

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.