kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Nefesli Çalgılar ve Vurma Çalgılar 2019 Taban Puanları

DGS nefesli çalgılar ve vurma çalgılar taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile nefesli çalgılar ve vurma çalgılar bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS nefesli çalgılar ve vurma çalgılar kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS nefesli çalgılar ve vurma çalgılar puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük nefesli çalgılar ve vurma çalgılar taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS nefesli çalgılar ve vurma çalgılar 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS NEFESLİ ÇALGILAR VE VURMA ÇALGILAR TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan nefesli çalgılar ve vurma çalgılar bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki nefesli çalgılar ve vurma çalgılar bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların nefesli çalgılar ve vurma çalgılar bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SÖZ yani sözel puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek nefesli çalgılar ve vurma çalgılar kontenjanları 2018 yılında 2 olarak belirlenmişti, 2019 DGS nefesli çalgılar ve vurma çalgılar kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan nefesli çalgılar ve vurma çalgılar puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde nefesli çalgılar ve vurma çalgılar bölümüne ayrılan kontenjanları ile Anadolu Üniversitesi’ne ait olduğu ve muhtemelen tercih edilmediği görünüyor. Adaylar 2019 DGS ile nefesli çalgılar ve vurma çalgılar bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sözel puan türünden kaç puan alarak bu bölüme yerleşebilirler, bunu tahmin etmek bu durumda zordur.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, nefesli çalgılar ve vurma çalgılar bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen nefesli çalgılar ve vurma çalgılar bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya nefesli çalgılar ve vurma çalgılar bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6161 1 32d197ff338359f77eba57bd352655d3

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.