kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Organik Tarım İşletmeciliği Taban Puanları 2020

​​​​​​​DGS organik tarım işletmeciliği taban puanları 2020 için nasıl belirlenmektedir, DGS organik tarım işletmeciliği taban puanlar 2020 için kaçlar ile tercih edilmiştir, yerleştirmelerden sonra ortaya çıkan organik tarım işletmeciliği DGS puanları incelendiği zaman görülen en düşük ve en büyük taban puanlar kaçtır gibi sorularla DGS organik tarım işletmeciliği puanları 2020 listesine buran ulaşabilirsiniz.

Her sene yapılan merkezi yerleştirmeler sonrası ortaya çıkan puanlar bir sonraki yılın tercih kılavuzunda adayların çıkış noktası olması için kılavuzda bölümlerin taban puanları olarak yer edinmektedir. Yani 2019 senesinde yapılan yerleştirmelerde belirlenen puanlar 2020 taban puanları olarak kullanılacaktır.

Bu bilgiden yola çıkarak bizler de bölümlerin taban puanları listelerini kılavuz yayımlanmadan önce sizler için oluşturuyoruz ve 2019 yerleştirmelerinde belli olan puanlara göre oluşturulacak olan DGS organik tarım işletmeciliği taban puanları 2020 listesini aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz. Organik tarım işletmeciliği DGS puanları 2020 içindeki en düşük ve en büyük taban puanların bilgisine de listenin en altındaki ve en üstündeki üniversitelerin puanlarına bakarak bulabilirsiniz.

DGS ORGANİK TARIM İŞLETMECİLİĞİ BÖLÜMÜ TABAN PUANLARI
ÜNİVERSİTE/FAKÜLTE/BÖLÜM/TÜR PUAN TÜRÜ KONT. YERL. TABAN PUAN TAVAN PUAN
OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ/Kadirli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu/Organik Tarım İşletmeciliği EA 8 8 216,07812 233,10810
SELÇUK ÜNİVERSİTESİ (KONYA)/Çumra Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu/Organik Tarım İşletmeciliği EA 8 8 214,66425 235,91069
PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ (DENİZLİ)/Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu/Organik Tarım İşletmeciliği EA 8 8 213,53431 233,77882

Dikey geçiş sınavı kapsamında aklınıza takılan tüm konularda veya organik tarım işletmeciliği bölümü ile diğer üniversite bölümlerine dair merak ettiklerinize dair forum sayfalarımızı ziyaret ederek tecrübe sahibi yöneticilerimizden bilgi edinebilirsiniz.

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Okuduğunuz içerikte yer alan bilgiler ile organik tarım işletmeciliği DGS taban puanları 2020 listesi ÖSYM’nin websitesinde yayımlanmış olan bilgiler ve kılavuzlardan derlenmiştir. Yapılabilecek bir değişiklikte ÖSYM tarafından yapılan duyuru son geçerli olan durum olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.