kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Orman Endüstrisi Mühendisliği 2019 Taban Puanları

DGS orman endüstrisi mühendisliği taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile orman endüstrisi mühendisliği bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS orman endüstrisi mühendisliği kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS orman endüstrisi mühendisliği puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük orman endüstrisi mühendisliği taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS orman endüstrisi mühendisliği 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS ORMAN ENDÜSTRİSİ MÜHENDİSLİĞİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan orman endüstrisi mühendisliği bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki orman endüstrisi mühendisliği bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların orman endüstrisi mühendisliği bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek orman endüstrisi mühendisliği kontenjanları 2018 yılında 10 olarak belirlenmişti, 2019 DGS orman endüstrisi mühendisliği kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan orman endüstrisi mühendisliği puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde orman endüstrisi mühendisliği bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 247,00278 ile İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa’ya yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan orman endüstrisi mühendisliği bölümü en büyük taban puanı ise 256,36099’dur ve bu puan ile yerleştirme de Bursa Teknik Üniversitesi’ne yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile orman endüstrisi mühendisliği bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sayısal puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, orman endüstrisi mühendisliği bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen orman endüstrisi mühendisliği bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya orman endüstrisi mühendisliği bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6183 1 45f1392019df919451d992664749d7ac

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.