kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Organik Tarım İşletmeciliği 2019 Taban Puanları

DGS organik tarım işletmeciliği taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile organik tarım işletmeciliği bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS organik tarım işletmeciliği kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS organik tarım işletmeciliği puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük organik tarım işletmeciliği taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS organik tarım işletmeciliği 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS ORGANİK TARIM İŞLETMECİLİĞİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan organik tarım işletmeciliği bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki organik tarım işletmeciliği bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların organik tarım işletmeciliği bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek organik tarım işletmeciliği kontenjanları 2018 yılında 19 olarak belirlenmişti, 2019 DGS organik tarım işletmeciliği kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan organik tarım işletmeciliği puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde organik tarım işletmeciliği bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 220,49345 ile Pamukkale Üniversitesi’ne (İkinci Öğretim) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan organik tarım işletmeciliği bölümü en büyük taban puanı ise 227,71564’tür ve bu puan ile yerleştirme de Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’ne yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile organik tarım işletmeciliği bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, organik tarım işletmeciliği bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen organik tarım işletmeciliği bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya organik tarım işletmeciliği bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6182 1 0f904dad28f84acb1b7470c991e94adb

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.