kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Ortez Protez 2019 Taban Puanları

DGS ortez-protez taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile ortez-protez bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS ortez-protez kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS ortez-protez puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük ortez-protez taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS ortez-protez 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS ORTEZ-PROTEZ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan ortez-protez bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki ortez-protez bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların ortez protez bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek ortez protez kontenjanları 2018 yılında 5 olarak belirlenmişti, 2019 DGS ortez-protez kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan ortez protez puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde ortez-protez bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 253,11014 ile İstanbul Medipol Üniversitesi’ne (%50 İndirimli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan ortez-protez bölümü en büyük taban puanı ise 296,84537’dir ve bu puan ile yerleştirme de İstanbul Medipol Üniversitesi’ne (Burslu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile ortez-protez bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sayısal puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, ortez-protez bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen ortez-protez bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya ortez-protez bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6207 1 2e833cbc84b807748240645bd217ab2d

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.