DGS Raylı Sistemler Mühendisliği 2017 2018 Taban Puanları

Dikey geçiş sınavı raylı sistemler mühendisliği 2017 2018 taban puanları nasıldır, DGS raylı sistemler mühendisliği hangi puan türü ile tercih almaktadır sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

A+
A-

Dikey geçiş sınavı raylı sistemler mühendisliği 2017 2018 taban puanları nasıldır, DGS raylı sistemler mühendisliği hangi puan türü ile tercih almaktadır, dikey geçiş sınavı ile girilen raylı sistemler mühendisliğinin en küçük taban puan kaçtır, DGS raylı sistemler mühendisliği en büyük taban puan kaçtır, bunlar hangi üniversitelere aittir gibi soruların cevaplarını ve DGS raylı sistemler mühendisliği taban puanları listesini yazımızda bulabilirsiniz.

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) üniversitelerin 2 (iki)yıllık önlisans programlarını bitirmiş adayların girmeye hak kazandığı ve üniversitelerin en az 4 (dört) ve üzeri eğitim veren bölümlerine geçiş yapmalarını sağlayan bir sınavdır. Adaylar bu sınavdan aldıkları puanlar ile kendi bitirdikleri bölümlerle ilişkili olan bölümlere tercih verebilmektedirler.Bu tercih sürecinde size fikir vermesi amacıyla biz de DGS taban puanları listeleri hazırlıyoruz.

DGS RAYLI SİSTEMLER MÜHENDİSLİĞİ 2018 TABAN PUANLARI

Dikey geçiş sınavı aracılığıyla raylı sistemler mühendisliği tercih edecek adaylar sayısal puan türünden yeterli puanı almalıdırlar.

DGS raylı sistemler mühendisliğini kazanabilmek için alınması gereken en düşük puan 246,49006 ile Karabük Üniversitesi’ne (İngilizce)en büyük taban puan ise 260,98653 ile Karabük Üniversitesi’ne aittir. Adaylar bu aralıkta bir puan alarak raylı sistemler mühendisliği bölümünü kazanabilirler.

Türkiye genelinde bulunan üniversitelerin tamamına ait DGS raylı sistemler mühendisliği 2017 2018 taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

Üniversite Adı Bölüm Adı En Düşük Puan 
Karabük Üniversitesi Raylı Sistemler Mühendisliği 260,98653
Karabük Üniversitesi Raylı Sistemler Mühendisliği (İÖ) 251,44839
Karabük Üniversitesi Raylı Sistemler Mühendisliği (İngilizce) 246,49006

DGS (Dikey Geçiş Sınavı), üniversitelerin bölümleri,ÖSYM’nin yaptığı diğer sınavlar, üniversitelerin tercihleri gibi konularda bilgi paylaşımında bulunarak merak ettiklerinizi sorabileceğiniz FORUM sayfalarımız uzman kadroları ile hizmetinizdedir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.