kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Raylı Sistemler Makinistlik 2017 2018 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Raylı sistemler makinistlik bölümünün taban puanları kaçta kalmıştır, raylı sistemler makinistlik en küçük puanı kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Raylı sistemler makinistlik bölümünün taban puanları  kaçta kalmıştır, raylı sistemler makinistlik en küçük puanı kaçtır, 2017 2018 başarı sıralamalarına göre raylı sistemler makinistlik bölümünü kazanmak için ortalama kaç bininci olmak gerekir, raylı sistemler makinistlik hangi puan türünden yerleştirme alacaktır, raylı sistemler makinistlik öğrenim süresi kaç senedir, raylı sistemler makinistlik bölümü en yüksek taban puanı kaçtır gibi soruların cevaplarını öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Üniversite tercihinde adaylar önceki yılların taban puan ve başarı sıralamalarından yola çıkarak tercih yapmaktadırlar. Bu taban puanlar ile başarı sıralamaları listesi ise önceki yıllarda yapılan tercihler sonrasında oluşturulmaktadır. Bunların amacı adayların istedikleri bölüme girip giremeyeceklerini öğrenmek veya aldıkları puanların nerelere yettiğini anlayabilmektir. Biz de bu amaca yönelik olarak sizler için taban puan listelerini hazırlamaya devam ediyoruz.

RAYLI SİSTEMLER MAKİNİSTLİK 2017 2018 TABAN PUANLARI VE BAŞARI SIRALAMALARI

Raylı sistemler makinistlik bölümünü tercih etmek isteyen adayların TYT puan türlerinden ilgili olandan yeterli puanı alması gerekecektir diyebiliriz. Bu yorumu yapabilmemizi sağlayan şey ise bölümün 2 yıllık bir önlisans bölümü olmasıdır. Bundan önceki yıllarda önlisans bölümleri YGS puan türleri ile tercih almaktaydı, yapılan değişiklik ile YGS’nin yerini TYT’nin alacağı öngörülebilir.

Raylı sistemler makinistlik bölümünü tercih etmede kullanılan en küçük puan 189,90609 ile Karabük Üniversitesi’ne aittir. Yine en yüksek taban puan ise 249,86118 Anadolu Üniversitesi’ne aittir. Bu aralıkta bir puan almak veya ortalama ilk 500 bine girmek de adayı bu bölüme sokabilir. Taban Puanları

Tercih döneminde kolaylık sağlaması amacıyla hazırladığımız raylı sistemler makinistlik 2017 2018 taban puanları listesinin tamamı aşağıdaki gibidir.

Üniversite Adı Bölüm Adı En Düşük Puan
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR) Raylı Sistemler Makinistlik 249,86118
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler Makinistlik 221,231065
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler Makinistlik (İÖ) 189,90609

*Taban puan verileri ÖSYM’nin kılavuzları ve sitesinden yararlanarak düzenlenmiştir, yapılacak bir değişiklik için ÖSYM’nin sitesindeki duyurular esas alınacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.