kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Sınıf Öğretmenliği Taban Puanları 2020

​​​​​​​Sınıf öğretmenliği DGS puanları 2020 kaçtır, DGS sınıf öğretmenliği taban puanlar 2020 nasıl belirlenir, DGS sınıf öğretmenliği taban puanları içindeki en küçük ve en büyük taban puanlar kaçta kalmıştır gibi soruların cevapları ile DGS sınıf öğretmenliği puanları 2020 listesine buradan ulaşabilirsiniz.

2019 DGS süreci sona erdi ve yerleştirmeler ile birlikte puanlar açıklandı ve bu puanlar 2020 DGS yerleştirme kılavuzunda her bir bölüm için taban puan sınırı gibi yerini alacak. Bizler de bu kılavuz yayımlanmadan önce adaylara fikir versin diye bu duruma binaen bölümlerin 2020 taban puanları listelerini hazırlıyoruz ve bu yazımızda da DGS sınıf öğretmenliği taban puanları 2020 listesine yer veriyoruz.

2019 yerleştirmeleri üzerinden ortaya çıkan 2020 için taban puanları değerleri olacak sınıf öğretmenliği bölümü puanları içindeki en küçük ve en büyük taban puanları aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz

DGS SINIF ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜ TABAN PUANLARI
ÜNİVERSİTE/FAKÜLTE/BÖLÜM/TÜR PUAN TÜRÜ KONT. YERL. TABAN PUAN TAVAN PUAN
GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Gazi Eğitim Fakültesi/Sınıf Öğretmenliği EA 1 0

Dikey geçiş sınavına dair her şey ve sınıf öğretmenliği bölümüne dair sorularınız için forum sayfalarımızı ziyaret edebilir ve merakınızı giderebilirsiniz.

* İçerikte yer alan bilgiler ve sınıf öğretmenliği DGS 2020 taban puanları listesi ÖSYM’nin kılavuzlarından derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.