Taban Puanları

DGS Tapu Kadastro 2017 2018 Taban Puanları

Dikey geçiş sınavı tapu kadastro bölümü 2017 verilerine göre 2018 taban puanları listesi ne durumdadır, DGS ile yerleşmede kullanılan tapu kadastro en küçük taban puanı kaçtır, en yüksek tapu kadastro taban puanı kaçla kapatmıştır, bu en yüksek ve en düşük taban puanlar hangi üniversitelere aittir, dikey geçiş sınavı ile tapu kadastro bölümünü kimler tercih edebilir gibi soruların cevaplarına ulaşmak için yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca taban puanları listesi de yazımızdadır.

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile lisans bölümünü tercih edecek adaylar 3 (üç) farklı puan türünden puanlar almaktadır. Mezun oldukları bölüm ile ilişkili olarak bu 3 puan türünden biri veya bir kaçı ile tercih yapabilmektedirler. Bu tercihleri yaparken oluşan sahip olduğum puanla istediğim bölüme girebilir miyim, aldığım puan bir bölüme yeter mi gibi soruları cevaplarken kolaylık sağlaması amacıyla biz sizin için taban puanları listeleri hazırlıyoruz.

DGS TAPU KADASTRO 2018 TABAN PUANLARI

Dikey geçiş sınavı aracılığı ile tapu kadastro bölümlerini ÖSYM’nin yayınladığı kılavuzlarda belirtilen 2 yıllık program mezunları tercih edebilir.

Tapu kadastro bölümü DGS puanları temel alındığında en düşük 259,4798 taban puanı ile tercih edilmiştir. Bu puanla öğrenci alan üniversite Gazi Üniversitesi’dir. Bu ortalamada bir puan alan aday bu bölüme yerleşebilmektedir.

Tapu kadastro bölümlerinin DGS tapu kadastro 2017 2018 taban puanları listesine sizin için oluşturduğumuz tablodan göz atabilirsiniz.

Üniversite Adı Bölüm Adı En Düşük Puan
Gazi Üniversitesi (Ankara) Tapu Kadastro 259,4798

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu