kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Eski Çini Onarımları 2017 2018 Taban Puanları

DGS eski çini onarımları 2017 2018 taban puanları listesine göre taban puanlar kaçta kalmıştır, DGS’ye kimler girebilir gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS eski çini onarımları 2017 2018 taban puanları listesine göre taban puanlar kaçta kalmıştır, DGS’ye kimler girebilir, DGS ile eski çini onarımları bölümünü kimler tercih edebilir, DGS eski çini onarımları en düşük ve en yüksek kaç taban puanlarda kapatmıştır, bu taban puanlar hangi üniversitelere aittir sorularının cevaplarını yazımızda sizin için derledik.

Önlisans programı mezunlarının girmeye hak kazandığı Dikey Geçiş Sınavı lisans bölümlerine girmeyi sağlayan bir üniversite giriş sınavıdır. Bu sınava giren adaylar var olan üç farklı puan türünden puanlar alır ve bu puanlar aracılığıyla tercihte bulunabilirler. Bu tercihleri yaparken fikir oluşturması için bizler sizlere taban puanları listelerini hazırlamaya devam ediyoruz.

DGS ESKİ ÇİNİ ONARIMLARI 2018 TABAN PUANLARI

Eski çini onarımları bölümünü DGS puanıyla tercih edebilmesi için bir adayın ÖSYM’nin yayınladığı kılavuzda belirtilen 2 yıllık bölümlerden birinden mezun olması gerekmektedir.

Eski çini onarımlarını DGS ile tercih etmede kullanılan en yüksek taban puan ise 253,01791 ile Dokuz Eylül Üniversitesi’ne aittir. Bu bölümü tercih etmede kullanılan en küçük taban puan ise 252,28084 ile Süleyman Demirel Üniversitesi’ne aittir. Bu aralıkta bir puan bölüme yerleşmenizi sağlayacaktır.

Türkiye’de bulunan vakıf ve devlet üniversitelerinin hepsini içeren DGS eski çini onarımları 20172018 taban puanları listesi aşağıdaki tablodadır.

Üniversite Adı Bölüm Adı En Düşük Puan
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) Eski Çini Onarımları 253,01791
SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ (ISPARTA) Eski Çini Onarımları 252,28084
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.