kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Tekstil Tasarımı 2019 Taban Puanları

DGS tekstil tasarımı taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile tekstil tasarımı bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS tekstil tasarımı kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS tekstil tasarımı puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük tekstil tasarımı taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS tekstil tasarımı 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS TEKSTİL TASARIMI TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan tekstil tasarımı bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki tekstil tasarımı bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların tekstil tasarımı bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek tekstil tasarımı kontenjanları 2018 yılında 6 olarak belirlenmişti, 2019 DGS tekstil tasarımı kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan tekstil tasarımı puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde tekstil tasarımı bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 234,5238 ile Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’ne yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan tekstil tasarımı bölümü en büyük taban puanı ise 240,78462’dir ve bu puan ile yerleştirme de Dokuz Eylül Üniversitesi’ne yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile tekstil tasarımı bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit eğırlık puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, tekstil tasarımı bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen tekstil tasarımı bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya tekstil tasarımı bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6288 1 3c343870e81a21aafaffd7b0d3a1ba55

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.