Taban Puanları

DGS Ulaştırma ve Lojistik 2019 Taban Puanları

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS ulaştırma ve lojistik 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS ULAŞTIRMA VE LOJİSTİK TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan ulaştırma ve lojistik bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki ulaştırma ve lojistik bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların ulaştırma ve lojistik bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek ulaştırma ve lojistik kontenjanları 2018 yılında 23 olarak belirlenmişti, 2019 DGS ulaştırma ve lojistik kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan ulaştırma ve lojistik puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde ulaştırma ve lojistik bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 183,71559 ile Girne Amerikan Üniversitesi’ne (KKTC-Girne) (İngilizce) (%75 İndirimli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan ulaştırma ve lojistik bölümü en büyük taban puanı ise 255,5551’dir ve bu puan ile yerleştirme de İstanbul Üniversitesi’ne yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile ulaştırma ve lojistik bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, ulaştırma ve lojistik bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen ulaştırma ve lojistik bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya ulaştırma ve lojistik bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6307 1 0c837406cd0c18db58706af6f4600104

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu