Taban Puanları

Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Yükseköğretim kurumları sınavı yani YKS yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan puanlar ve sıralamalar bir sonraki yılın YKS yerleştirme kılavuzunda kılavuzun yayımlandığı yıla ait taban puanları ve başarı sıralamaları olarak yol göstersin diye bulunur. Yani örneğin 2018 yerleştirmeleri ile birlikte ortaya çıkan genetik ve yaşam bilimleri programları puanları ÖSYM tarafından yayımlanacak olan 2019 YKS yerleştirme kılavuzunda adaylara fikir vermesi amacıyla kullanılacaktır. İşte bu şekilde oluşan genetik ve yaşam bilimleri programları 2019 taban puanları ve başarı sıralamaları listesini yazımızın devamında tablo halinde bulabilirsiniz.

GENETİK VE YAŞAM BİLİMLERİ PROGRAMLARI 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

2018 yerleştirmelerinden sonra genetik ve yaşam bilimleri programları bölümüne bilinen en düşük puan ve sıralama ile yerleştirmesi yapılan adayın puanı 229,55059 ve sıralaması 390705 olarak belirlenmiştir. Yine genetik ve yaşam bilimleri programları bölümüne yerleştirmede kullanılan en yüksek taban puan 427,88901 ve sıralama ise 35527 olarak ortaya çıkmıştır. En azından bir üniversitede genetik ve yaşam bilimleri programları bölümüne yerleştirmenizin gerçekleşebilmesi için sayısal puan türünden bu iki puan veya sıralama arasında bir değer elde etmeniz gerekir diyebiliriz.

GENETİK VE YAŞAM BİLİMLERİ PROGRAMLARI BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
KOÇ ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Tarım ve Doğa Bilimleri Fak. Genetik ve Yaşam Bilim. Prog.  İNG.  Burslu    SAY 35527 427,88901
KOÇ ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Tarım ve Doğa Bilimleri Fak. Genetik ve Yaşam Bilim. Prog.  İNG.  %75 İnd.    SAY 356998 236,06171
KOÇ ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Tarım ve Doğa Bilimleri Fak. Genetik ve Yaşam Bilim. Prog.  İNG.  %50 İnd.    SAY 390705 229,55059

Daha fazla bilgi almak, genetik ve yaşam bilimleri programları bölümü hakkında fikir elde etmek, bu tip konularda, sınavlar ve yerleştirmeler ile ilgili aklınıza takılan bütün soruları sormak için tercihini yap sitesine ait forum sayfalarındaki üyelere ve yöneticilere ulaşabilirsiniz. Forum sayfaları için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Yukarıdaki genetik ve yaşam bilimleri programları 2019 taban puanı ve başarı sıralaması listesi YÖK Atlas ve ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzlardan ve onlara ait websitelerinde bulunan kaynaklardan derlenerek hazırlanmıştır. Bir değişiklik olması halinde ÖSYM duyuru yapacaktır ve bu duyuru esas olacaktır bu sebeple ÖSYM’nin resmi websitesini takip etmek sizin için yararlı olacaktır.

2018 YKS yerleştirmelerine dair sayısal bilgileri incelemek için:

YKS 2018 YERLEŞTİRMELERİ SAYISAL BİLGİLER

ÖSYM tarafından 2018 yerleştirmeleri bitiminde yayımlanan 4 yıllık tüm bölümlerin taban puanları listesine bakmak için:

4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN TABAN PUANLARI

4 yıllık tüm bölümlerin sıralama değerlerine ulaşmak için:

4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN SIRALAMALARI

** Kısaltmalar

İnd.: İndirimli

İÖ: İkinci Öğretim

EA: Eşit Ağırlık

SAY: Sayısal

SÖZ: Sözel

İNG: İngilizce

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu