kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Uluslararası Lojistik Yönetimi 2019 Taban Puanları

DGS uluslararası lojistik yönetimi taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile uluslararası lojistik yönetimi bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS uluslararası lojistik yönetimi kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS uluslararası lojistik yönetimi puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük uluslararası lojistik yönetimi taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS uluslararası lojistik yönetimi 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS ULUSLARARASI LOJİSTİK YÖNETİMİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan uluslararası lojistik yönetimi bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki uluslararası lojistik yönetimi bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların uluslararası lojistik yönetimi bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek uluslararası lojistik yönetimi kontenjanları 2018 yılında 22 olarak belirlenmişti, 2019 DGS uluslararası lojistik yönetimi kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan uluslararası lojistik yönetimi puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde uluslararası lojistik yönetimi bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 211,75633 ile Yaşar Üniversitesi’ne (İngilizce) (%50 İndirimli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan uluslararası lojistik yönetimi bölümü en büyük taban puanı ise 268,58692’dir ve bu puan ile yerleştirme de Yaşar Üniversitesi’ne (İngilizce) (Burslu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile uluslararası lojistik yönetimi bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, uluslararası lojistik yönetimi bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen uluslararası lojistik yönetimi bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya uluslararası lojistik yönetimi bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

dgs uluslararasi lojistik yonetimi 2019 taban puanlari 1

Yorumlar

  1. Jobles Avatar Jobles dedi ki:

    Bitirince ne olunuyor?

  2. Jobles Avatar Jobles dedi ki:

    Bitirince ne olunuyor?

  3. Jobles Avatar Jobles dedi ki:

    Bitirince ne olunuyor?