kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Aktüerya 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Aktüerya 2019 başarı sıralamaları kaçlardadır, aktüerya 2019 taban puanları kaç civarındadır, 2019 aktüerya başarı sıralamaları ve taban puanları neye göre belirlenmektedir, 2018 yerleştirmelerinde aktüerya bölümü en küçük ve en büyük kaç taban puan ve sıralama ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

YKS (yükseköğretim kurumları sınavı) yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan puanlar bir sonraki yılın yerleştirme kılavuzunda o yılın taban puanları olarak fikir versin diye kullanılır. Yani örneğin 2018 yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan aktüerya puanları ÖSYM tarafından yayımlanacak olan 2019 YKS yerleştirme kılavuzunda adaylara fikir vermesi amacıyla kullanılacaktır. İşte bu şekilde ortaya çıkan aktüerya 2019 taban puanları ve başarı sıralaması listesine yazımızın alt kısmından ulaşabilirsiniz.

AKTÜERYA 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

2018 yerleştirmelerinden sonra aktüerya bölümüne en düşük puan ve sıralama ile yerleşen adayın puanı 236,84863 ve sıralaması 352748 olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir üniversitede aktüerya bölümüne yerleşmek için adayların sayısal puan türünden bu puan veya sıralama yakınlarında bir değer elde etmesi gerekir diyebiliriz.

AKTÜERYA BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
MARMARA ÜNİV.  DEVLET ÜNİV. Bankacılık ve Sigortacılık Y.O. Aktüerya      SAY 352748 236,84863
MARMARA ÜNİV.  DEVLET ÜNİV. Bankacılık ve Sigortacılık Y.O. Aktüerya  KKTC Uyruklu     SAY
KIRIKKALE ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Fen-Ede. Fak. Aktüerya      SAY Dolmadı Dolmadı
SELÇUK ÜNİV.  DEVLET ÜNİV. Fen Fak. Aktüerya      SAY Dolmadı Dolmadı

aktuerya taban puanlari ve 2019 basari siralamasi

Daha fazla bilgi almak, aktüerya bölümü hakkında fikir elde etmek, aklınıza takılan soruları sormak için TERCİHİNİ YAP FORUM sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

* Yukarıdaki aktüerya 2019 taban puanı ve başarı sıralaması verileri YÖK Atlas ve ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzlardan ve onlara ait sistemlerde bulunan listelerden derlenmiştir. Bir değişiklik yapılması halinde ÖSYM duyuru yapacaktır ve bu duyuru geçerli olacaktır bu sebeple ÖSYM’nin resmi internet sitesini takip etmek sizin için faydalı olacaktır.

2018 YKS yerleştirmelerine dair sayısal bilgiler incelemek için TIKLAYABİLİRSİNİZ, ayrıca ÖSYM tarafından 2018 yerleştirmeleri sonrası yayımlanan 4 yıllık tüm bölümlerin taban puanları listesine BURADAN, 4 yıllık tüm bölümlerin sıralama değerlerine de BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

** Kısaltmalar

İÖ: İkinci Öğretim

İnd.: İndirimli

İNG: İngilizce

SAY: Sayısal

SÖZ: Sözel

EA: Eşit Ağırlık

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.