Taban Puanları

DGS Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi 2019 Taban Puanları

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS uluslararası ticaret ve lojistik yönetimi 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS ULUSLARARASI TİCARET VE LOJİSTİK YÖNETİMİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan uluslararası ticaret ve lojistik yönetimi bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki uluslararası ticaret ve lojistik yönetimi bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların uluslararası ticaret ve lojistik yönetimi bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek uluslararası ticaret ve lojistik yönetimi kontenjanları 2018 yılında 4012 olarak belirlenmişti, 2019 DGS uluslararası ticaret ve lojistik yönetimi kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan uluslararası ticaret ve lojistik yönetimi puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde uluslararası ticaret ve lojistik yönetimi bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 171,33834 ile Anadolu Üniversitesi’ne (Açıköğretim) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan uluslararası ticaret ve lojistik yönetimi bölümü en büyük taban puanı ise 245,11324’tür ve bu puan ile yerleştirme de Maltepe Üniversitesi’ne (Burslu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile uluslararası ticaret ve lojistik yönetimi bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, uluslararası ticaret ve lojistik yönetimi bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen uluslararası ticaret ve lojistik yönetimi bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya uluslararası ticaret ve lojistik yönetimi bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

dgs uluslararasi ticaret ve lojistik yonetimi 2019 taban puanlari

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu