Taban Puanları

DGS Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi 2019 Taban Puanları

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS yaban hayatı ekolojisi ve yönetimi 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS YABAN HAYATI EKOLOJİSİ VE YÖNETİMİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan yaban hayatı ekolojisi ve yönetimi bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki yaban hayatı ekolojisi ve yönetimi bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların yaban hayatı ekolojisi ve yönetimi bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek yaban hayatı ekolojisi ve yönetimi kontenjanları 2018 yılında 2 olarak belirlenmişti, 2019 DGS yaban hayatı ekolojisi ve yönetimi kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan yaban hayatı ekolojisi ve yönetimi puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde yaban hayatı ekolojisi ve yönetimi bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 246,84433 ile Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne (KATÜ) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. Adaylar 2019 DGS ile yaban hayatı ekolojisi ve yönetimi bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sayısal puan türünden bu puan civarında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, yaban hayatı ekolojisi ve yönetimi bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen yaban hayatı ekolojisi ve yönetimi bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya yaban hayatı ekolojisi ve yönetimi bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6309 1 4b76df28f3a1827843a1e2c521c8145a

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu