DGS Yeni Medya ve Gazetecilik 2017 2018 Taban Puanları

Dikey geçiş sınavı yeni medya ve gazetecilik bölümü 2017 verilerine göre 2018 taban puanları listesi ne durumdadır, DGS ile yeni medya ve gazetecilik bölümünü kimler tercih edebilir sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

A+
A-

Dikey geçiş sınavı yeni medya ve gazetecilik bölümü 2017 verilerine göre 2018 taban puanları listesi ne durumdadır, DGS ile yeni medya ve gazetecilik bölümünü kimler tercih edebilir, dikey geçiş sınavı ile yerleşmede kullanılan yeni medya ve gazetecilik en küçük taban puanı kaçtır, en yüksek yeni medya ve gazetecilik taban puanı kaçla kapatmıştır, bu en yüksek ve en düşük taban puanlar hangi üniversitelerdedir gibi soruların cevaplarına ulaşmak için yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca taban puanları listesi de yazımızdadır.

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile lisans bölümünü tercih edecek adaylar 3 (üç) farklı puan türünden puanlar almaktadır. Mezun oldukları bölüm ile ilişkili olarak bu puan türlerinden biri veya bir kaçı ile tercih yapabilmektedirler. Bu tercihleri yaparken oluşan puan herhangi bir bölüme yeter mi, bu puanla istediğim bölüme girebilir miyim gibi soruları cevaplarken kolaylık sağlaması için biz sizlere taban puanları listeleri hazırlamaya çalışıyoruz.

DGS YENİ MEDYA VE GAZETECİLİK 2018 TABAN PUANLARI

Dikey geçiş sınavı aracılığı ile yeni medya ve gazetecilik bölümlerini Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin yayınladığı kılavuzlarda belirtilen önlisans programı mezunları tercih edebilir.

Yeni medya ve gazetecilik bölümü dikey geçiş sınavı puanları temel alındığında en düşük 206,92102 veen yüksek 264,58805 taban puanları ile tercih edilmiştir. Bu puanlarla öğrenci alan üniversiteler sırasıyla Lefke Avrupa Üniversitesi (Tam Burslu) ve İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’dir (Tam Burslu). Bu aralıkta bir puan alan aday bu bölüme yerleşebilmektedir.

Yeni medya ve gazetecilik bölümlerine ait DGS yeni medya ve gazetecilik 2017 2018 taban puanları listesine sizin için oluşturduğumuz tablodan göz atabilirsiniz.

Üniversite Adı Bölüm Adı En Düşük Puan
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik (Tam Burslu) 264,58805
Üsküdar Üniversitesi (İstanbul) Yeni Medya ve Gazetecilik (Tam Burslu) 260,79370
Üsküdar Üniversitesi (İstanbul) Yeni Medya ve Gazetecilik (%75 Burslu) 246,17232
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik (%50 Burslu) 223,69678
Üsküdar Üniversitesi (İstanbul) Yeni Medya ve Gazetecilik (%50 Burslu) 214,02493
Lefke Avrupa Üniversitesi (Kktc-Lefke) Yeni Medya ve Gazetecilik(İngilizce) (Tam Burslu) 206,92102

FORUM sayfalarımızı ziyaret ederek ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) sınavları, tercihler, üniversite bölümleri ve daha bunlarla ilgili pek çok konu hakkında uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.