DGS Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği 2017 2018 Taban Puanları

Dikey geçiş sınavı yiyecek ve içecek işletmeciliği bölümü 2017 verilerine göre 2018 taban puanları listesi ne durumdadır, DGS ile yiyecek ve içecek işletmeciliği bölümünü kimler tercih edebilir sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

A+
A-

Dikey geçiş sınavı yiyecek ve içecek işletmeciliği bölümü 2017 verilerine göre 2018 taban puanları listesi ne durumdadır, DGS ile yiyecek ve içecek işletmeciliği bölümünü kimler tercih edebilir, dikey geçiş sınavı ile yerleşmede kullanılan yiyecek ve içecek işletmeciliği en küçük taban puanı kaçtır, en yüksek yiyecek ve içecek işletmeciliği taban puanı kaçla kapatmıştır, bu en yüksek ve en düşük taban puanlar hangi üniversitelerdedir gibi soruların cevaplarına ulaşmak için yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca taban puanları listesi de yazımızdadır.

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile lisans bölümünü tercih edecek adaylar 3 (üç) farklı puan türünden puanlar almaktadır. Mezun oldukları bölüm ile ilişkili olarak bu puan türlerinden biri veya bir kaçı ile tercih yapabilmektedirler.Bu tercihleri yaparken oluşan puan herhangi bir bölüme yeter mi, bu puanla istediğim bölüme girebilir miyim gibi soruları cevaplarken kolaylık sağlaması için biz sizlere taban puanları listeleri hazırlamaya çalışıyoruz.

DGS YİYECEK VE İÇECEK İŞLETMECİLİĞİ 2018 TABAN PUANLARI

Dikey geçiş sınavı aracılığı ile yiyecek ve içecek işletmeciliği bölümlerini Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin yayınladığı kılavuzlarda belirtilen önlisans programı mezunları tercih edebilir.

Yiyecek ve içecek işletmeciliği bölümü dikey geçiş sınavı puanları temel alındığında en düşük 222,25120 ve en yüksek 233,16304 taban puanları ile tercih edilmiştir. Bu puanlarla öğrenci alan üniversiteler sırasıyla Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’dir. Bu aralıkta bir puan alan aday bu bölüme yerleşebilmektedir.

Yiyecek ve içecek işletmeciliği bölümlerine ait DGS yiyecek ve içecek işletmeciliği 2017 2018 taban puanları listesine sizin için oluşturduğumuz tablodan göz atabilirsiniz.

Üniversite Adı Bölüm Adı En Düşük Puan
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği 233,16304
Adnan Menderes Üniversitesi (Aydın) Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği 231,30300
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği (İÖ) 224,32973
Adnan Menderes Üniversitesi (Aydın) Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği (İÖ) 222,54876
Gaziosmanpaşa Üniversitesi (Tokat) Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği 222,25120

FORUM sayfalarımızı ziyaret ederek ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) sınavları, tercihler, üniversite bölümleri ve daha bunlarla ilgili pek çok konu hakkında uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.