kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği AB İşleri Uzman Yardımcılığı İlanı 2019

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği İşleri alanında çalışacak uzman yardımcıları alacağını duyurdu. 2019 Avrupa Birliği İşleri Uzman Yardımcılığı Alımı detayları haberimizde.

Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği Başkanlığı’nda görevlendirmek üzere Avrupa Birliği İşleri Uzman Yardımcısı alacağını duyurdu. 2019 Avrupa Birliği İşleri Uzman Yardımcılığı Alımı başvuru şartları neler? Hangi alanlardan mezun adaylar başvuruda bulunabilecek? Başvuru için hangi puan türleri kullanılacak? Sınavı nasıl ve ne zaman? Detaylar haberimizde.

2019 Avrupa Birliği İşleri Uzman Yardımcılığı Alımı Başvuru Şartları

-2019 Avrupa Birliği İşleri Uzman Yardımcılığı Alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların en genel şart olarak 657 sayılı DMK’da yer bulan memurluk şartlarını taşıyor olmaları gerekmektedir. Detaylı incelemek isteyen adaylar kırk sekizinci maddeye göz atabilirler.

-İkinci olarak adayların 2019 Avrupa Birliği İşleri Uzman Yardımcılığı Alımına başvuruda bulunabilmeleri için vazifelerini yapmalarına mani düzeyde bir akıl rahatsızlıklarının olmaması gerekmektedir.

-2019 Avrupa Birliği İşleri Uzman Yardımcılığı Alımı için başvuruda bulunmak isteyen adayların, sınavın yapılacağı sene baz alınmak üzere o yılın ilk günü itibariyle otuz beş yaşlarını doldurmamış olmaları şarttır.

-Bunun yanında adayların aşağıda belirteceğimiz alanlardan mezun olmaları ve kendileri ile ilgili alanda öngörülmüş KPSS puan türlerinden, 2018 yılında ya da 2019 yılında gerçekleştirilen sınavların birisinden alınmış olmak kaydıyla yeterli puana sahip olmaları gerekmektedir.

2019 Avrupa Birliği İşleri Uzman Yardımcılığı Alımı Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

2019 Avrupa Birliği İşleri Uzman Yardımcılığı Alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların başvurularını 23 Aralık 2019 tarihinden 10 Ocak 2019 tarihine kadar yapmaları gerekmektedir. Adayların başvurularını Avrupa Birliği Başkanlığı’na bizzat kendileri ya da gerekli belgeleri posta yoluyla göndererek yapmaları gerekmektedir.

2019 Avrupa Birliği İşleri Uzman Yardımcılığı Alımına Başvuru Yapabilecek Bölümler ve Şartları Nelerdir?

2019 Avrupa Birliği İşleri Uzman Yardımcılığı Alımına başvuruda bulunabilecek adaylar, alım sayıları, sınava girebilecek azami aday sayısı ve puan türleri şu şekildedir;

-Üniversitelerin Veterinerlik, İletişim, Siyasal Bilgiler, Hukuk, İşletme, İktisat veya İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile diğer fakültelerde yer alan Avrupa Birliği ya da Gıda Mühendisliği bölümlerinin birisinden mezun olmaları gerekmektedir. Kamu ilanı

-Adayların başvuruda kullanacakları puan türü KPSS P3 puan türüdür ve bu puan türleri en az 80 puan olmalıdır.

-Mesleğe alınacak aday sayısı 22 kişidir. Yazılı sınava mesleğe alınacak aday sayısının 10 katı kadar aday yani 220 kişi katılabilecektir.

avrupa birliyi

2019 Avrupa Birliği İşleri Uzman Yardımcılığı Alımına Başvuruda YDS Şartı Var mı?

2019 Avrupa Birliği İşleri Uzman Yardımcılığı Alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların yukarıda yer alan şartların yanında ÖSYM tarafından son beş sene içerisinde gerçekleştirilen Yabancı Dil Sınavı YDS’den Almanca, Fransızca ya da Almanca dillerinin birisinde en az B düzeyi yani 80 puan almış olmaları gerekmektedir. Adaylar dil puanlarını en geç 2019 Avrupa Birliği İşleri Uzman Yardımcılığı Alımı başvurularının son gününe kadar edinebilirler.

2019 Avrupa Birliği İşleri Uzman Yardımcılığı Sınavı Ne Zaman?

2019 Avrupa Birliği İşleri Uzman Yardımcılığı Alımının ilk aşaması olan yazılı sınava katılmaya hak kazanan adaylar 28 Şubat 2020 tarihinde yayınlanacak ve taban puanlar da böylece belli olacak. Yazılı sınav ise 8 Mart 2020 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilecek. Sınava katılmaya hak kazanan adaylar sınav giriş belgelerini Başkanlıktan 6 Mart 2020 tarihine kadar şahsen alabilecekler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.