kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Eczane Teknikeri KPSS 2019/4 Atama Taban Puanları

​​​​​​​Eczane teknikeri atama taban puanları KPSS 2019/4 için kaç ile kapatmıştır, eczane hizmetleri atama taban puanları içinde yer alan en küçük ve en yüksek taban puanlar kaçtır, eczane teknikeri mesleğine 2019/4 içinde kaç kadro verilmiştir gibi soruların cevaplarına ve eczane teknikeri 2019/4 KPSS atama taban puanları tablosuna buradan erişebilirsiniz.

Memur olmak için girilmesi gereken bir sınav bulunmaktadır ve bu sınavın ismi kamu personeli seçme sınavı yani halk arasında en genel haliyle bilinen KPSS’dir. Adaylar KPSS’ye girerek bölümlerine bağlı olmakla birlikte puan türlerinden, gerekli olan puan türünden memur olmaya yetecek puanı almaya çalışırlar. İşte adayların merkezi atama adını taşıyan ve P3 puan türünün kullanıldığı atamalarda kaç puan alabileceğini öngörmesi için bizler bölüm bölüm merkezi atamaların atama taban puanlarını listelemeye devam ediyoruz ve bu yazımızda da sizler için eczane teknikeri KPSS 2019/4 atama taban puanları listesini ve buna dair bazı bilgileri vermeye çalışacağız.

KPSS 2019/4 ECZANE TEKNİKERİ ATAMA TABAN PUANLARI

Eczane teknikeri atamaları incelendiğinde ortaya çıkan puanlara baktığımızda en küçük puan ile yerleşen adayın 72,787 puan ile yerleştiğini görüyoruz. Eczane teknikeri mesleğine 2019/4 merkezi atamalarında en büyük taban puan ile atamanın da 85,119 olduğu görülüyor.

Eczane teknikeri kadrolarına merkezi atama ile yerleşebilmek için adayların Eczane Teknikerliği veya Eczane Hizmetleri mezunu olmaları gerekmektedir.

Eczane teknikeri mesleğine atanabilmek için ÖSYM tarafından merkezi atamalarda kullanılan kod 3008 olarak ortaya konmuştur. Bu koda sahip kontenjan sayısı eczane teknikeri mesleği için KPSS 2019/4 atamalarında 95 olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yukarıda bahsettiğimiz en küçük ve en büyük atama puanlarına göre ise eczane teknikeri kadrolarına en küçük puan ile atanan aday Iğdır iline atanmışken en yüksek taban puan ile atanan aday ise Samsun kadrosuna atanmıştır.

Eczane teknikeri KPSS 2019/4 atama taban puanları tablosunun görseli aşağıdaki gibidir.

kpss 2019 4 eczane teknikeri atama taban puanlari

2019 4 kpss eczane teknikeri atama taban puanlari

Eczane hizmetleri atamaları, merkezi veya mülakat ile atamalar, kariyer planlama, meslek seçimi gibi konularda destek alabileceğiniz forum sayfalarımız tecrübeli yöneticileri ile hizmetinizdedir.

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Yazımızın içinde yer verdiğimiz bilgiler ve eczane teknikeri KPSS 2019/4 atama puanları listesi ÖSYM’nin resmi sitesinden ve orada bulunan dosyalardan derlenerek hazırlanmıştır. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM duyuru yapacak veya bu değişikliği yapacak kurumdur, ÖSYM’nin son yaptığı duyuru tüm adaylar için esas olacaktır.

Önlisans kadrolarının tamamına ait 2019/4 atama taban puanlarına göz atmak için:

► ÖNLİSANS KPSS 2019/4 ATAMA TABAN PUANLARI

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

  1. cahit palla dedi ki:

    ben bu bölümü seçmeye niyetlendimde önü açıkmı bakıtığında kötü bi alım yok gibi gözüküyor sizce seçmelimiyim bu bölümü