Maaşlar

2018-2019 Vaiz ve İmam Maaşları Ne Kadar?

Başta İstanbul, Bursa, Konya, Edirne olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında 81 ilinde binlerce cami bulunmaktadır. Gerek tarihi gerekse son yıllarda yapılan bu camiler farklı mimari özelliklere sahiptir. Üstelik ülkemizde binlerce vatandaş da hayır niyetine cami yaptırmaktadır. Ayrıca yine devlet ve belediyeler tarafından da cami yapılabilmektedir. Ülkede faaliyette olan her cami için Diyanet İşleri Başkanlığı personel görevlendirmektedir. Peki kimdir bu personeller??? Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye’deki her cami için vaiz ve imam görevlendirmektedir. Ayrıca camilerde çalışan personellerin sayısı caminin faaliyette bulunduğu bölgenin nüfusuna göre belirlenmektedir. Yani caminin bulunduğu mahallede ne kadar insan yaşarsa camilerde o kadar fazla personel çalışmaktadır.

Türkiye’nin en doğusundan en batısına.. Güneyinden kuzeyine.. Binlerce camide çok sayıda vaiz ve imam çalışmaktadır. Ayrıca İmam Hatip Liselerindeki artışla birlikte önümüzdeki dönemde de pek çok vaiz ve imam adayı olacaktır. İşte bu yüzden binlerce kişi vaiz ve imam maaşlarını merak etmektedir. Her gün binlerce vaiz ve imam adayı vaiz ve imam maaşlarını araştırmaktadır. www.tercihiniyap.net ailesi olarak sizin için vaiz ve imam maaşlarını araştırdık. İşte 2018-2019 vaiz ve imam maaşları…

2018 VAİZ VE İMAM MAAŞI NE KADAR?

Türkiye’de halk arasında çok saygı duyulan mesleklerin başında vaiz ve imam mesleği gelmektedir. Vatandaşın sevgisini ve saygısını kazanan bu mesleği yapan kişilere 81 ilde ve yüzlerce ilçede rastlamak mümkündür. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev yapan vaiz ve imamlar cemaat ile dini sohbetler yapar. Vatandaşın dini sorularını cevaplar. Camilerin genel işleyişinden, temizliğinden, düzeninden sorumludurlar. Peki 2018-2019 vaiz ve imam maaşı ne kadar?

2018-2019 döneminde vaiz ve imam olarak göreve başlayan yeni personeller 2 bin 750 Türk Lirası ile 3 bin 250 Türk Lirası arasında maaş almaktadır.  Görevde bulunduğu süre arttıkça bu maaş da doğal olarak artmaktadır. Ayrıca vaiz ve imamların görev yaptığı bölge, eş ve çocuk sahibi olup olmaması, aile yardımı gibi ek ücretlerle maaşları artmaktadır.

 

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu