kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Evde Bakım Teknikeri KPSS 2018/5 Atama Taban Puanları

Evde bakım teknikeri mesleğine KPSS 2018/5 atamalarında kaç kadro ayrılmıştır, evde bakım teknikeri KPSS 2018/5 atama taban puanları kaçla kapanmıştır sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Evde bakım teknikeri mesleğine KPSS 2018/5 atamalarında kaç kadro ayrılmıştır, evde bakım teknikeri KPSS 2018/5 atama taban puanları kaçla kapanmıştır, KPSS 2018/5 atamalarına göre evde bakım teknikerliğine yerleşmek isteyen bir adayın alması gereken en küçük taban puan ve yerleşmede kullanılan en büyük taban puan kaçtır, KPSS 2018/5 atamalarında toplamda kaç adet kontenjan bulunmaktadır, sağlık teknikeri olarak evde bakım alanına başvuracak adaylar hangi bölüm mezunu olmalıdır gibi soruların cevaplarını ve alanların atama taban puanlarının tablolarını sizin için derlemeye çalıştık.

2018/5 KPSS merkezi yerleştirmelerinde sağlık alanında istihdam edilmek üzere 18.000 sözleşmeli personel kontenjanı bulunmaktaydı.Yazımızı hazırladığımız dönemden yaklaşık birkaç hafta önce bu yerleştirmelerin sonuçları belli oldu.

Yukarıda değindiğimiz gibi Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin sağlık mezunları için açtığı kontenjanlar her sene belli dönemlerde yayımlanmaktadır. Bu kadrolara yerleşmede ilgili bölüm mezunları KPSS’den aldıkları puanlar ile tercih yapabilmektedir. Bu atamalar merkezi yerleştirmelerle yapılmaktadır ve KPSS 2018/3, KPSS 2018/6, KPSS 2018/7 gibi merkezi yerleştirmeler olarak gerçekleşmektedir. Biz sizlere daha sonraki yerleştirmelerde fikir vermesi için bu yerleştirmelerde ortaya çıkan alanların atama taban puanları listelerini hazırlamaya devam ediyoruz.

EVDE BAKIM TEKNİKERİ KPSS 2018/5 ATAMA TABAN PUANLARI

Sağlık teknikerliğinin dallarından biri olan evde bakım teknikerliği de açılan 18.000 kadro içinde yerini alan mesleklerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kontenjanlar içinde evde bakım teknikeri olarak görev yapacak olan adaylara ayrılan toplam kontenjan sayısı Türkiye genelinde 104 olarak belirlenmiştir.

Bu kadrolara yerleşmede kullanılan en büyük taban puan 85,82697 ile Mardin Devlet Hastanesi’ne aittir. Kadrolara yerleşmede kullanılan en küçük taban puan ise 75,59480 olarak belirlenmiştir. Bu puan da Rize T.C. Sb. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne aittir.

Evde bakım teknikeri olarak atanmak isteyen adaylar evde hasta bakımı bölümünden mezun olmalıdırlar.

*Bu konularda yapılacak herhangi değişiklikte Ölçme,Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin yapacağı bir duyuru önem taşımaktadır. Bu konular ile ilgili olarak ÖSYM’nin sitesindeki duyuruları dikkate almanız gerekmektedir. Zaman zaman web sitesini ziyaret ederek duyulara göz atmanızda fayda vardır. KPSS Taban Puanları

Evde bakım teknikeri KPSS 2018/5 atama taban puanları listesine ait tablomuzun görseli incelemeniz için aşağıya bırakılmıştır.

4949 1 c3364089ccbcbea589a3e19c4bdcb29b scaled

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.