kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Gelir İdaresi Başkanlığı Personel Alım İlanı 2021 (87 Kişi)

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 2021 yılı için 87 kişilik personel alım ilanı yayımlandı. Başvuru şartları ve detaylar haberimizde.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 2021 yılı için toplam 87 kişilik personel alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan bu ilana göre Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 2021 yılında gerçekleştirilecek olan 87 kişilik personel alımına başvuru koşulları nelerdir? 2021 yılı Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı personel alımına başvurular hangi tarihlerde gerçekleştirilecek? Detayları haberimizde inceleyebilir, ilanın tam metnine erişebilirsiniz.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) 2021 87 Kişilik Personel Alımı Başvuru Koşulları Nelerdir?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) 2021 87 Kişilik Personel Alımına başvuru yapmak isteyen adayların Devlet Memurluğu mevzuatı uyarınca genel memurluk şartlarını sağlıyor olmaları gerekmektedir. Bununla birlikte Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) 2021 87 Kişilik Personel Alımına başvuru yapacak olan adayların alımın gerçekleştirleceği 2021 senesi baz alınmak kaydıyla 1 Ocak 2021 tarihi itiabariyle otuz beş yaşlarını tamamlamamış olmaları ve alım için öngörülen bölümlerden mezun durumda olmaları ve bu mezuniyete uygun KPSS oturumlarında en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) 2021 87 Kişilik Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman ve Ne Şekilde Gerçekleştiirlecek?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) 2021 87 Kişilik Personel Alımına balvuru yapmak isteyen ve başvuru şartlarının hepsini taşıyan adaylar 8 Mart 2021 tarihinden 17 Mart 2021 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirebilecekler. Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) 2021 87 Kişilik Personel Alımına başvuru için adaylar Gelir İdaresi Başkanlığı’nın elektronik başvuru ekranını kullanmaları gerekmektedir. 

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) 2021 87 Kişilik Personel Alımına başvuru yapacak olan adayların Başkanlık tarafından belirlenmiş olan beş ili tercih etmeleri gerekmektedir. Adaylar Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) 2021 87 Kişilik Personel Alımı sözlü mülakatlarına katılabilmek için bu beş ilden bir tanesine puanlarının yetmesi gerekmektedir.

gib bina

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) 2021 87 Kişilik Personel Alımı Hangi Kadro İçin Yapılacak?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) 2021 87 Kişilik Personel Alımı toplam 7 ayrı teknikerlik kadrosu için gerçekleştirilecekitr. Bu bağlamda Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) 2021 87 Kişilik Personel Alımı için adayların başvuru yapabilecekleri teknikerlik alanları, İnşaat Teknikerliği, Elektrik Teknikerliği, İklimlendirme Teknikerliği, Makine Teknikerliği, Ağaç İşleri Teknikerliği, Tesisat Teknikerliği ve Bilgisayar Teknikerliğidir.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) 2021 87 Kişilik Personel Alımı kapsamında kadroların 7 tanesi İnşaat Teknikerliği alanına, 26 tanesi Elektrik Teknikerliği alanına, 7 tanesi İklimlendirme Teknikerliği alanına, 8 tanesi Makine Teknikerliği alanına, 4 tanesi Ağaç İşleri Teknikerliği alanına, 19 tanesi Tesisat Teknikerliği alanına ve 16 tanesi Bilgisayar Teknikerliği alanına ayrılmıştır. 

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) 2021 87 Kişilik Personel Alımı için kadroların 10 tanesi Ankara’da bulunan Gelir İdaresi Başkanlığı merkez teşkilatı için, 77 tanesi ise Gelir İdaresi Başkanlığı taşra teşkilatı için ayrılmıştır.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) 2021 87 Kişilik Personel Alımına başvuru yapacak olan adaylar 2020 yılında katılmış oldukları 2020 KPSS Ön Lisans oturumunda almış oldukları KPSS P93 puan türlerini kullanacaklardır.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) 2021 87 Kişilik Personel Alımı Nasıl Gerçekleştirilecek? Sınavı Ne Zaman?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) 2021 87 Kişilik Personel Alımı kapsamında her kadro için belirlenmiş kadronun iki katı kadar aday KPSS puanlarına göre belirlenecektir. Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) 2021 87 Kişilik Personel Alımı sözlü mülakatlarına katılma hakkı kazanan adaylar için sınavlar 5 Nisan 2021 tarihinden 7 Nisan 2021 tarihine kadar Ankara’da Gelir İdaresi Başkanlığı’nda gerçekleştirilecektir

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) 2021 87 Kişilik Personel Alımı kadroların illere göre dağılımını, başvuru detaylarını ve sınav konularını incelemek adına İLANIN TAM METNİNİ görmek için Tıklayınız!

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) 2021 87 Kişilik Personel Alımı sürecini takip etmek, sorularınızı sormak ve sınavına hazırlık yürütmek için FORUM sayfamızı takip etmeyi Unutmayın!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.