kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Görsel İletişim 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Görsel iletişim 2019 başarı sıralamaları nasıldır, görsel iletişim 2019 taban puanları kaç puanlara gelmektedir, 2019 görsel iletişim başarı sıralamaları ve taban puanları hangi esasa göre belirlenmektedir, 2018 yerleştirmeleri ile görsel iletişim bölümü en küçük ve en büyük kaç sıralama ve taban puan ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

Yükseköğretim kurumları sınavı yani YKS yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan puanlar ve sıralamalar bir sonraki yılın YKS yerleştirme kılavuzunda kılavuzun yayımlandığı yıla ait taban puanları ve başarı sıralamaları olarak yol göstersin diye bulunur. Yani örneğin 2018 yerleştirmeleri ile birlikte ortaya çıkan görsel iletişim puanları ÖSYM tarafından yayımlanacak olan 2019 YKS yerleştirme kılavuzunda adaylara fikir vermesi amacıyla kullanılacaktır. İşte bu şekilde oluşan görsel iletişim 2019 taban puanları ve başarı sıralamaları listesini yazımızın devamında tablo halinde bulabilirsiniz.

GÖRSEL İLETİŞİM 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

2018 yerleştirmelerinden sonra görsel iletişim bölümüne bilinen en düşük puan ve sıralama ile yerleştirmesi yapılan adayın puanı ve sıralaması kontenjanlar dolmadığı için bilinmemektedir. Görsel iletişim bölümüne yerleştirmede kullanılan en yüksek taban puan 349,00127 ve sıralama ise 60471 olarak ortaya çıkmıştır. En azından ortalama bir üniversitede görsel iletişim bölümüne yerleştirmenizin gerçekleşebilmesi için sözel puan türünden bu puan veya sıralama civarında bir değer elde etmeniz gerekir diyebiliriz.

GÖRSEL İLETİŞİM BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
BEYKENT ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. İletişim Fak. Görsel İletişim  Burslu     SÖZ 60471 349,00127
BEYKENT ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. İletişim Fak. Görsel İletişim  %25 İnd.     SÖZ
BEYKENT ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. İletişim Fak. Görsel İletişim  %50 İnd.     SÖZ Dolmadı Dolmadı

Daha fazla bilgi almak, görsel iletişim bölümü hakkında fikir elde etmek, bu tip konularda, sınavlar ve yerleştirmeler ile ilgili aklınıza takılan bütün soruları sormak için tercihini yap sitesine ait forum sayfalarındaki üyelere ve yöneticilere ulaşabilirsiniz. Forum sayfaları için:

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Yukarıdaki görsel iletişim 2019 taban puanı ve başarı sıralaması listesi YÖK Atlas ve ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzlardan ve onlara ait websitelerinde bulunan kaynaklardan derlenerek hazırlanmıştır. Bir değişiklik olması halinde ÖSYM duyuru yapacaktır ve bu duyuru esas olacaktır bu sebeple ÖSYM’nin resmi websitesini takip etmek sizin için yararlı olacaktır.

2018 YKS yerleştirmelerine dair sayısal bilgileri incelemek için:

► YKS 2018 YERLEŞTİRMELERİ SAYISAL BİLGİLER

ÖSYM tarafından 2018 yerleştirmeleri bitiminde yayımlanan 4 yıllık tüm bölümlerin taban puanları listesine bakmak için:

► 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN TABAN PUANLARI

4 yıllık tüm bölümlerin sıralama değerlerine ulaşmak için:

► 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN SIRALAMALARI

** Kısaltmalar

İnd.: İndirimli

İÖ: İkinci Öğretim

EA: Eşit Ağırlık

SAY: Sayısal

SÖZ: Sözel

İNG: İngilizce

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.