kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

İspanyol Dili ve Edebiyatı 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İspanyol dili ve edebiyatı 2019 taban puanları kaçtır, ispanyol dili ve edebiyatı 2019 başarı sıralamaları kaç binlerde, 2019 ispanyol dili ve edebiyatı başarı sıralamaları ve taban puanları hangi yöntem sonucu ortaya çıkmaktadır, 2018 yerleştirmelerine göre ispanyol dili ve edebiyatı bölümü en düşük ve en yüksek kaç sıralama ve taban puan ile kapanmıştır gibi soruların cevaplarına ulaşmak için yazımıza bakabilirsiniz.

Yükseköğretim kurumları sınavı isimli üniversiteye giriş sınavından alınan puanlar sonrası yerleştirmeler yapılır ve bu yerleştirmelerde ortaya çıkan puanlar bir sonraki yılın YKS yerleştirme kılavuzunda taban puanları ve başarı sıralamaları olarak yer alır. Bu biçimde 2018 yerleştirmelerine göre ortaya çıkan ve 2019 YKS kılavuzuna konulacak olan ispanyol dili ve edebiyatı 2019 taban puanları ve başarı sıralamaları tablomuzu yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İSPANYOL DİLİ VE EDEBİYATI 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

İspanyol dili ve edebiyatı bölümüne bilinen en düşük puan ve sıralama ile 2018 yerleştirmeleri verilerine göre yerleşen bireyin puanı 399,88237 ve sıralaması ise 11817 olarak ortaya çıkmıştır. İspanyol dili ve edebiyatı bölümüne yerleşen adaylar içinde en büyük puan ve sıralama ile yerleşen adayın ise puanı 413,05397 ve sıralaması ise 9335 olarak hesaplanmıştır. Adaylar eğer ispanyol dili ve edebiyatı bölümüne bir üniversitede yerleşebilmek istiyorlar ise en azından dil puan türünden bu iki puan veya sıralama arasında bir puana veya sıralamaya sahip olmalıdırlar diyebiliriz.

İSPANYOL DİLİ VE EDEBİYATI BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
İSTANBUL ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Ede. Fak. İspanyol Dili ve Edebiyatı      DİL 9335 413,05397
ANKARA ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Dil ve Tarih Coğrafya Fak. İspanyol Dili ve Edebiyatı  İspanylca     DİL 11817 399,88237
İSTANBUL ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Ede. Fak. İspanyol Dili ve Edebiyatı  KKTC Uyruklu     DİL

*Listemizde yer alan ispanyol dili ve edebiyatı bölümü puan ve sıralama verileri ÖSYM ve YÖK Atlas sistemlerinden alışmıştır. Yapılacak bir değişiklik olduğunda bu kurumların yapacağı duyurular esas olacaktır bu yüzden bu kurumlara ait resmi web sitelerini takip etmek sizin için faydalı olacaktır.

Üniversite yerleştirmeleri, puanlar, üniversite sınavı, KPSS, meslek bilgileri, ispanyol dili ve edebiyatı bölümünün veya üniversite bölümlerinin bilgileri gibi eğitim ve kariyer planı hakkındaki konular üzerine bilgi alabileceğiniz, sorularınızı sorabileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Forum sayfalarımız için:

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

2018 YKS yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan sayısal verileri incelemek için:

► YKS 2018 YERLEŞTİRMELERİNDE ORTAYA ÇIKAN SAYISAL VERİLER

ÖSYM tarafından 2018 yerleştirmeleri sonrasında yayımlanan 4 yıllık bölümlerin taban puanlarına dair dosyayı incelemek için:

► 2018 YERLEŞTİRMELERİ SONUCU ORTAYA ÇIKAN 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN TABAN PUANLARI DOSYASI

YÖK Atlas tarafından 2018 yerleştirmeleri sonucunda yayımlanan 4 yıllık bölümlerin başarı sıralamalarına dair dosyayı incelemek için:

► 2018 YERLEŞTİRMELERİ SONUCU ORTAYA ÇIKAN 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN BAŞARI SIRALAMALARI DOSYASI

** Sıralama Listelerindeki Kısaltmalar

İnd.: İndirimli

İÖ: İkinci Öğretim

SAY: Sayısal

EA: Eşit Ağırlık

İNG: İngilizce

SÖZ: Sözel

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.