2017 Ehliyet Yenileme Ücreti Ne Kadar?

2017 Ehliyet Yenileme Ücreti Ne Kadar?

2017 Ehliyet Yenileme Ücreti Ne Kadar?

2017 Ehliyet Yenileme Ücreti Ne Kadar? Ehliyet Yenileme İşlem Ücreti Ne Kadar? Ehliyet Yenileme İçin Hangi Belgeler Gerekli? Ehliyet Yenilemek İçin Son Tarih Ne Zaman?

1 Ocak 2016 tarihinde yürürlüğe giren yönetmelik ile birlikte ehliyet alma sistemi yenilendi. Bu yenilenme ile birlikte ülkedeki bütün vatandaşlar tek bir sistem üzerinden randevu işlemlerini yaparak ehliyet işlemlerini gerçekleştirmeye başladılar. 2016 tarihinde yapılan değişiklik ile birlikte 2016 yılından önce alınan ehliyetlerin değişimi de öngörülüyordu. Bu doğrultuda 2016 yılından önce alınan ehliyetlerin tamamının 2020 yılına kadar yenilenecek. Peki ehliyet yenileme ücreti ne kadar? Ehliyetlerin yenilenmesi için gerekli olan belgeler nelerdir? Ehliyetler nasıl yenilenecek? 2017 Ehliyet Yenileme Ücreti Ne Kadar?

Ehliyet almak ve ehliyetlerini yenilemek isteyenler Emniyet Genel Müdürlüğü'nün resmi randevu sistemi üzerinden işlemleri için randevu alabilmektedirler. Sürücüler www.surucurandevu.egm.gov.tr adresi üzerinden online olarak randevu alarak ilgili trafik birimlerinden ehliyet yenileme işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

2017 Ehliyet Yenileme Ücreti Ne Kadar?

Ehliyet yenileme işlemini gerçekleştirecek sürücüler yenileme işlemi için 15 Türk Lirası ücret ödeyecekler. Ödenecek ücret, 13 Türk Lirası Değerli Kağıt Bedeli ücreti, 2 Türk Lirası ise Hizmet Bedeli olarak toplamda 15 Türk Lirası olarak belirlendi. Bu ücret ilgili bankalara ödenebilecek. Ayrıca internet bankacılığı aracılığı ile de bu ücret ödenebilecek.

Ehliyet Yenileme İçin Hangi Belgeler Gerekir?

Adayların Dikkatine! Ehliyet yenilemek isteyen sürücülerin bu işlem için ihtiyaçları oldukları belgeler nelerdir? Ehliyet yenilemek için yapılacak işlemler nelerdir?

-Adayların eski sürücü belgeleri,

-Sağlık raporu

-Nüfus cüzdanı veya pasaport

-2 adet biyometrik fotoğraf

-parmak izi işlemi

-ehliyet yenileme ücreti

-kan grubu belgesi

Ehliyet Yenileme İşlemleri İçin En Son Tarih Ne Zaman?

1 Ocak 2016 tarihli ehliyet sistem değişikliği ile ehliyet yenileme işlemleri için belirlenen son başvuru tarihi 31.12.2020 tarihi olarak belirlenmiştir.

2017 Ehliyet Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır?

2016 yılında yapılan değişiklik ile ehliyet işlemlerinin tamamı tek bir sistem üzerinden yapılmaktadır. Bu sistem üzerinden randevu alarak bulunduğunuz yere en yakın trafik biriminden randevu alarak başvurunuzu ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ehliyet İşlemleriniz İçin Randevu Almak İçin Tıklayınız.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET 

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2018, 20:46
YORUM EKLE