2018 Yılında Lise Mezunu PÖH Alımı Olacak Mı?
Emniyet Genel Müdürlüğü 2018 yılında özel harekat polisi (PÖH) alımı olacak mı? Lise mezunları özel harekat polisi (PÖH) alımlarına başvuru yapabilecek mi? PÖH alımı ne zaman yapılacak? Kaç kişilik alım olacak?

Polislik mesleği, emniyet güçlerinde çalışmak Türkiye'deki genci yaşlısı binlerce kişinin hayallerini süslemektedir. Bunun birkaç nedeni birden vardır. Öncelikle vatanını savunmak isteyen, ülkenin güvenliğini ve emniyetini önemseyen ve bu çabalara katkı sağlamak isteyen vatan sevgisi ile dolu binlerce kişinin olması bunun en nedenidir. Ayrıca gurur nişanesi olan üniforması nispeten yüksek maaşları halk harasında saygı ve sevgi duyulması da nedenler arasındadır. Emniyet Genel Müdürlüğü başka bir deyişle emniyet teşkilatı bir çok birimden oluşmaktadır. Bu birimlerden bir tanesi de özel harekat polisi birimleridir. Peki 2018 yılında özel harekat polisi (PÖH) alımı olacak mı? Emniyet Genel Müdürlüğü özel harekat polisi (PÖH) alımı yapacak mı?

2018 YILINDA ÖZEL HAREKAT POLİSİ (PÖH) ALIMI OLACAK MI?

2017 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere çok sayıda özel harekat polisi alımı yapıldı. Ancak 2018 yılında da büyük bir alım olması beklenmekte. 2018 yılında 22. dönem polis alımı olacak ve 22. dönem polis alımının ağırlıklı olarak polis özel harekat birimi için olacağı bekleniyor.

LİSE MEZUNU PÖH ALIMI OLACAK MI?

Türkiye binlerce lise mezunu kişi polis olmak istiyor. Özellikle polis özel harekat birimi lise mezunu gençlerin hayalini süslüyor. Peki lise mezunu kişiler özel harekat polisi alımlarına başvuru yapabilecek mi?

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki Özel Harekat Polisi (PÖH) alımlarına önlisans mezunları kesinlikle başvuru yapabilecekler. Ancak şu anda lise mezunlarının başvuru yapabileceğine dair bir bilgi bulunmamakta. Lise mezunu kişiler bir karar çıkması durumunda PÖH alımlarına başvuru yapabilir.

PÖH ALIMI NE ZAMAN OLACAK? KAÇ KİŞİ ALINACAK?

2018 yılında binlerce özel harekat polisi alımının yapılması bekleniyor. Özel Harekat Polisi (PÖH) alımlarının ne zaman yapılacağı veya kaç kişinin alınacağı ise henüz bir bilgi yok. Ancak www.tercihiniyap.net ve forum.tercihiniyap.net adresleri üzerinden PÖH alımlarından erkenden haberdar olabilirsiniz. 

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları