kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

İçişleri Bakanlığı Büro Personeli Maaşları Ne Kadar Olmuştur?

İçişleri Bakanlığı tarafından 1.772 sözleşmeli personel alım ilanı yayımladı. Yapılacak alımda en fazla kadrolardan biri de büro personeli olarak açılmıştır. 217 kişilik kadroda sözleşmeli büro personeli olmayı düşünen adaylar için bakanlık tarafından belirlenen maaşlarını belirtmek istedik.

A+
A-

İçişleri Bakanlığı, bünyesinde pek çok kadroya yer veren bir bakanlıktır. İçişleri bakanlığı büro personeli de bu kadrolardan biridir. Peki İçişleri Bakanlığı Büro Personeli maaşları ne kadar olmuştur gelin birlikte bakalım…

İçişleri Bakanlığı tarafından 1.772 sözleşmeli personel alımı yapılacağı açıklanmıştır. Bakanlık bu atama içerisinde lisans ve önlisans mezunları içerisinden 217 sözleşmeli büro personeli kadrosuna yer vermiştir. Bu kadrolardan 154 tanesi önlisans mezunlarına ve 63 tanesi de lisans mezunlarına ayrılmıştır. Bakanlık atama yapılacak kadro sayısının 5 katı ile sözlü sınav yapacaktır. İçişleri Bakanlığı tarafından 1.772 boş pozisyon için sözlü sınav yapılacaktır. Biz de İçişleri Bakanlığı tarafından alınacak büro personeli maaşlarını belirtmek istedik. Bu sayede büro personeli olmayı düşünen arkadaşlarımızın bu kadroyu talep etme noktasında ücret bölümünü kesinleştirmelerini sağlamak istiyoruz.

İçişleri Bakanlığından Kamu Personeline Görev Belgesi Düzenlenmesi Genelgesi Yayımlandı

Sözleşmeli Büro Personeli için maaşlarından önce ilanda yer alan alım şartlarını belirtelim:

Lisans Mezunları İçin

  1. Lisans mezunu olmak,
  2. Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmıyor olmak,
  3. Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken sözleşmenin feshedilmesi durumunda, son müracaat tarihi itibarıyla bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmak gerekmektedir.

Ön Lisans Mezunları İçin

  1. Ön lisans mezunu olmak,
  2. Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmıyor olmak,
  3. Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken sözleşmenin feshedilmesi durumunda, son müracaat tarihi itibarıyla bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmak gerekmektedir.

İçişleri Bakanlığı Çağrı Karşılama Personeli Maaşları Ne Kadar Olmuştur?

Büro Personeli Maaşları

Bakanlık tarafından büro personeli olarak çalışanların alacakları ücret ilan metninde belirtilmiştir. İlan metninde belirtilen büro personeli maaşları şu şekilde açıklanmıştır:

En az önlisans mezunu olan büro personeli için maaşları bakanlık tarafından belirlenmiştir. Bu rakamlar sözleşmeli büro personeli için ödenecek aylık ücreti göstermektedir.

  • 5 yıldan az olanlar -13.470,28 TL

Ortaöğretim mezunu olanlar için maaşları bakanlık tarafından şu şekilde belirlenmiştir:

  • 5 yıldan az olanlar – 13.403,91 TL

Büro elemanı ne demek?

Ödeme yapmak, başvuru almak, istenilen bilgileri bilgisayara aktarmak, günlük yazışmaları hazırlamak, raporlama ve arşiv işlemlerini yapmakla ilgilenir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.