kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) Başvurusu Nasıl Yapılır?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) Başvurusu Nasıl Yapılır?

A+
A-

CİMER şikayet başvurusu nasıl yapılır? CİMER şikayeti nasıl yapılır? CİMER başvuruları e-devlet üzerinden yapılabilir mi?CİMER telefon,fax,mail adresi…

CİMER Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başbakanlık İletişim Merkezi uzun yıllardır vatandaşların şikayetlerine çözüm aramakta, olumlu sonuçlar vermektedir.Türk kamu kurumlarının daha iyi denetlenebilmesi, kamu hizmetlerinin aksamasının daha çabuk önlenmesi için Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi  (CİMER) kurulmuştur. CİMER şikayet başvuruları bir yıldır online olarak sürüdürlmektedir, aynı zamanda telefon ve mektup yoluylada başvurular alınmaktadır. kamu haber

Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı Personel Alımı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Adresleri

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne  mail, telefon ve fiziki posta yollarından herhangi biri ile iletişime geçebilirsiniz. Altta Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi telefon numarası,   faks numarası, adresi yer almaktadır.

  • Cumhurbaşkanlığı  Telefon Numarası : 0 (312) 525 55 55
  • Faks Numarası : 0 (312) 525 58 31
  • CİMER Adresleri : Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 06560 Beştepe-Ankara
  • E-Mail: [email protected]

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi şikayet başvurusu nasıl  yapılır, CİMER başvuru formu doldurularak, CİMER aracılığıyla şikayet, istek, dilek, önerilerinizi  getirebilirsiniz.

CİMER Şikayetleri Dikkate Alınıyor Mu ?

CİMER şikayetleri kamu gördüğünüz bir eksikliği, memurların görevini ciddiye almamasını vb durumları bildirmek için en etkili yoldur.Cumhurbaşkanlığı çalışanları tarafından incelenen, tamamına cevap verilen başvurular kesinlikle dikkate alınmaktadır.En geç 2 hafta içersinde dönüş yapılan başvurular çoğunlukla mağduriyetlerin giderilmesiyle sonuçlanılmaktadır.

 

Sayın Reis-i Cumhurumuz Recep Tayyip Erdoğan mağduriyetini ciddi gördüğü vatandaşlarımızı külliye ağırlamak gibi bir şansıda sunmaktadır.Ancak başvuruların çok çok fazla sayıda olması sebebiyle CİMER başvuruları arasından kabul edilecek kişiler nadiren seçilmektedir.

Yukarda belirttiğimiz üzere şikayetinize ortalama iki hafta içersinde dönüş yapılmaktadır, en geç 30 gün içersinde geri dönüş yapılması ise kanunen zorunludur.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Nedir? Görevleri Nelerdir? Üyeleri Kimlerdir?

2437 1 6d9a94ffbcd3979d25d885920fa918e2

CİMER başvurusu paralı mı?

ALO 150 CİMER hattı acil aramalar kapsamında olmadığından dolayı ücretli bir servistir.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

  1. adkias dedi ki:

    yazalı 4 hafta oldu hala geri dönüş olmadı.