Hakkari'nin İlçeleri Nelerdir, Hakkari İlçeleri

​​​​​​​Hakkari ilinin ilçeleri nelerdir, Hakkari kaç ilçesi var, Hakkari merkez ilçeleri hangileridir sorularının cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

20.04.2020
A+
A-

Tercihiniyap olarak elimizden geldiğince siz değerli okuyucularımıza her alandan bilgiler vermeye çalışıyoruz. Bu kimi zaman genel kültür alanında oluyor kimi zaman sağlık kimi zaman eğitim ve öğretim. Yine okuyucularımızın genel kültürüne katkısı olması ya da meraklarını gidermesi amacıyla Türkiye’deki tüm şehirlerin ilçelerini hazırlayarak bir yazı dizisi şeklinde sizler için yayımlamaya karar verdik. Bu yazımızda Hakkari şehrindeki ilçelerin neler olduğunu öğrenebileceksiniz.

HAKKARİ ŞEHRİNİN KAÇ İLÇESİ VAR? HAKKARİ MERKEZ İLÇELERİ NELERDİR?

Hakkari şehrinde toplam 5 adet ilçe bulunmaktadır. Bu ilçeler içinde yüzölçümü olarak en büyüğü Yüksekova ilçesi iken en küçüğü ise Derecik ilçesidir. Nüfus olarak en büyük Hakkari ilçesi Yüksekova iken en az nüfuslu Hakkari ilçesi ise Çukurca ilçesidir.

Hakkari (Merkez) Hakkari’nin merkez ilçesidir.

hakkari merkez ilceleri

<div></div>

HAKKARİ İLİNİN İLÇELERİ HANGİLERİDİR?

Hakkari ilinde yer alan ilçelerin tamamını aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

  • Çukurca
  • Derecik
  • Hakkari (Merkez)
  • Şemdinli
  • Yüksekova

hakkari ilceleri harita

Sorularınız, görüşleriniz ve paylaşımlarınız için yazımızın altındaki yorum kısmını kullanabilir ya da forum sayfalarımızı ziyaret ederek oradaki üyelerden ve yöneticilerden faydalanabilirsiniz. Forum sayfalarını erişmek için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

<div></div>

<div></div>

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.