kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Gümüşhane'nin İlçeleri Nelerdir? Gümüşhane İlçeleri

Gümüşhane ilinin ilçeleri nelerdir, Gümüşhane kaç ilçesi var, Gümüşhane merkez ilçeleri hangileridir sorularının cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

A+
A-

Tercihiniyap olarak elimizden geldiğince siz değerli okuyucularımıza her alandan bilgiler vermeye çalışıyoruz. Bu kimi zaman genel kültür alanında oluyor kimi zaman sağlık kimi zaman eğitim ve öğretim. Yine okuyucularımızın genel kültürüne katkısı olması ya da meraklarını gidermesi amacıyla Türkiye’deki tüm şehirlerin ilçelerini hazırlayarak bir yazı dizisi şeklinde sizler için yayımlamaya karar verdik. Bu yazımızda Gümüşhane şehrindeki ilçelerin neler olduğunu öğrenebileceksiniz.

GÜMÜŞHANE ŞEHRİNİN KAÇ İLÇESİ VAR? GÜMÜŞHANE MERKEZ İLÇELERİ NELERDİR?

Gümüşhane şehrinde toplam 6 adet ilçe bulunmaktadır. Bu ilçeler içinde yüzölçümü olarak en büyüğü Gümüşhane (Merkez) ilçesi iken en küçüğü ise Köse ilçesidir. Nüfus olarak en büyük Gümüşhane ilçesi yine Gümüşhane (Merkez) iken en az nüfuslu Gümüşhane ilçesi ise Köse ilçesidir.

Gümüşhane (Merkez) Gümüşhane şehrinin merkez ilçesidir.

gumushane merkez ilceleri

GÜMÜŞHANE İLİNİN İLÇELERİ HANGİLERİDİR?

Gümüşhane ilinde yer alan ilçelerin tamamını aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

  • Gümüşhane (Merkez)
  • Kelkit
  • Köse
  • Kürtün
  • Şiran
  • Torul

gumushane ilceleri harita

Sorularınız, görüşleriniz ve paylaşımlarınız için yazımızın altındaki yorum kısmını kullanabilir ya da forum sayfalarımızı ziyaret ederek oradaki üyelerden ve yöneticilerden faydalanabilirsiniz. Forum sayfalarını erişmek için:

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.