KPSS Taban Puanları

Harita ve Kadastro KPSS 2018/1 Atama Taban Puanları

Harita ve kadastro bölümü mezunları için KPSS 2018/1 merkezi atamaları taban puanları kaçla kapatmıştır, harita ve kadastro bölümü mezunlarına özel olan tercih kodu kaçtır, bu kod ile atanan diğer bölümler nelerdir, bu kod için açılan kontenjan sayısı kaçtır, toplamda harita ve kadastro mezunlarının atanabileceği 2018/1 merkezi atamalarında kaç kontenjan bulunmaktadır, harita ve kadastro mezunları en düşük ve en yüksek kaç puanlar ile atanmıştır, harita ve kadastro mezunları hangi KPSS’ye girmelidirler gibi soruların cevaplarını sizin için derlemeye çalıştık. Bu soruların cevapları ile harita ve kadastro 2018/1 merkezi yerleştirme atama taban puanları listesini yazımızda bulabilirsiniz.

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) olarak adlandırılan kamu personeli olmak için girilen sınav kendi içinde birkaç türe ve alana ayrılmaktadır. Bunlar KPSS lisans (kendi içinde alan bilgisi), KPSS önlisans,KPSS ortaöğretim ve EKPSS’dir. Bunların hepsinde ortak olan Genel Kültür (GK) ve Genel Yetenek (GY) test gruplarıdır.

Bizler sizin için GK GY testlerini çözerek aldığınız puanlar sonrasında mezun olduğunuz bölümlerin atamalarda kaç puanlarda kaldığı hakkında fikir sahibi olmanız için atama taban puanları listelerini hazırlamaya devam ediyoruz.

HARİTA VE KADASTRO KPSS 2018/1 MERKEZİ ATAMA TABAN PUANLARI

Harita ve kadastro bölümü için hazırladığımız KPSS 2018/1 harita ve kadastro atama taban puanları listesi aşağıdadır. Liste öncesinde de bazı konularda bilgi vermekte fayda olduğunu düşünüyoruz.

Harita ve kadastro mezunlarının 2018/1 merkezi atamalarında girdiği kadrolar en düşük 86,077 en yüksek ise 95,397 ile kapatmıştır. Bu kadrolar içinde iki farklı tür bulunmaktadır. Bunlardan biri genel önlisans mezunları ile ilgili diğeri harita ve kadastro ve türevi bölümlerle ilgili kodlardır. Harita ve kadastro bölümü mezunlarının tercih yapabilmesi için de KPSS önlisans sınavına girmiş olmaları gerekmektedir.

3001 yani herhangi bir önlisans programı mezununun girebileceği kadro sayısı 2018/1 atamalarında 14 idi. Harita ve kadastro mezunları ile ilgili olan 3319 kodu için ise 76 kadro ayrılmıştı. Yani harita ve kadastro mezunlarının başvurabileceği toplam 90 kontenjan bulunmaktaydı.

Buna ek bir bilgi olarak 3319 kodu ile başvuru yapabilecek bölümler ise Harita, Harita Kadastro / Harita ve Kadastro, Harita ve Maden Ölçme ve Harita Teknikerliği olarak ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi)tarafından belirlenmiştir.

Harita ve kadastro bölümü mezunlarının daha önceki atamalardan birinde kaç puanlar ile atandığını öğrenmek için ilgili YAZIMIZA göz atabilirsiniz.

*Veriler ve aktarılan bilgiler ÖSYM’nin kılavuzları ve resmi internet sitesindeki bilgiler ışığında oluşturulmuştur. Yapılacak değişikliklerde ÖSYM’nin son yaptığı duyuru bağlayıcı karar niteliği taşıyacaktır.

Atamalar, memur olma süreci, KPSS konularında deneyim sahibi üyelerin bulunduğu FORUM sayfalarımıza girerek sorularınızı sorabilir,paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

5222 1 67a2520038ab5e92aaa028428a212c1f

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu