KPSS Taban Puanları

Emlak ve Emlak Yönetimi KPSS 2018/1 Atama Taban Puanları

Emlak ve emlak yönetimi bölümü mezunları için KPSS 2018/1 merkezi atamaları taban puanları kaçla kapatmıştır, emlak ve emlak yönetimi bölümü mezunlarına özel olan tercih kodu kaçtır, bu kod ile atanan diğer bölümler nelerdir, bu kod için açılan kontenjan sayısı kaçtır, toplamda emlak ve emlak yönetimi mezunlarının atanabileceği 2018/1 merkezi atamalarında kaç kontenjan bulunmaktadır, emlak ve emlak yönetimi mezunları en düşük ve en yüksek kaç puanlar ile atanmıştır, emlak ve emlak yönetimi mezunları hangi KPSS’ye girmelidirler gibi soruların cevaplarını sizin için derlemeye çalıştık. Bu soruların cevapları ile emlak ve emlak yönetimi 2018/1 merkezi yerleştirme atama taban puanları listesini yazımızda bulabilirsiniz.

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) olarak adlandırılan kamu personeli olmak için girilen sınav kendi içinde birkaç türe ve alana ayrılmaktadır. Bunlar KPSS lisans (kendi içinde alan bilgisi), KPSS önlisans,KPSS ortaöğretim ve EKPSS’dir. Bunların hepsinde ortak olan Genel Kültür (GK) ve Genel Yetenek (GY) test gruplarıdır.

Bizler sizin için GK GY testlerini çözerek aldığınız puanlar sonrasında mezun olduğunuz bölümün atamalarda kaç puanlarda kaldığı hakkında fikir sahibi olmanız için atama taban puanları listelerini tablolaştırmaya devam ediyoruz.

EMLAK VE EMLAK YÖNETİMİ KPSS 2018/1 MERKEZİ ATAMA TABAN PUANLARI

Emlak ve emlak yönetimi bölümü için hazırladığımız KPSS 2018/1 emlak ve emlak yönetimi atama taban puanları listesi aşağıdadır. Liste öncesinde de bazı konularda bilgi vermekte fayda olduğunu düşünüyoruz.

Emlak ve emlak yönetimi mezunlarının 2018/1 merkezi atamalarında girdiği kadrolar en düşük 75,086 en yüksek ise 95,397 ile kapatmıştır. Bu kadrolar içinde iki farklı tür bulunmaktadır. Bunlardan biri genel önlisans mezunları ile ilgili diğeri emlak ve emlak yönetimi ve türevi bölümlerle ilgili kodlardır. Emlak ve emlak yönetimi bölümü mezunlarının tercih yapabilmesi için de KPSS önlisans sınavına girmiş olmaları gerekmektedir.

3001 yani herhangi bir önlisans programı mezununun girebileceği kadro sayısı 2018/1 atamalarında 14 idi. Emlak ve emlak yönetimi mezunları ile ilgili olan 3301 kodu için ise 95 kadro ayrılmıştı. Yani emlak ve emlak yönetimi mezunlarının başvurabileceği toplam 109 kontenjan bulunmaktaydı.

Buna ek bir bilgi olarak 3301 kodu ile başvuru yapabilecek bölümler ise Emlak ve Emlak Yönetimi, Gayrimenkul Yönetimi ve Gayrimenkul Yönetimi ve Pazarlama olarak ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi)tarafından belirlenmiştir.

Emlak ve emlak yönetimi bölümü mezunlarının daha önceki atamalardan birinde kaç puanlar ile atandığını öğrenmek için ilgili YAZIMIZA göz atabilirsiniz.

*Veriler ve aktarılan bilgiler ÖSYM’nin kılavuzları ve resmi internet sitesindeki bilgiler ışığında oluşturulmuştur. Yapılacak değişikliklerde ÖSYM’nin son yaptığı duyuru bağlayıcı karar niteliği taşıyacaktır.

 

5221 1 db953f8900e50ce0c38079a6df625bf5

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu