kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

İç Mimarlık 2019/2 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​2019/2 merkezi atamalarında iç mimarlık kaç puan ile kapatmıştır, iç mimarlık mezunları hangi nitelik kodu ile atanabilir, KPSS 2019/2 merkezi ataması için iç mimarlık bölümüne kaç kadro ayrılmıştı, KPSS 2019/2 atamalarında iç mimarlık puanları en düşük ve en yüksek kaçta kalmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

İç Mimarlık 2019/2 KPSS Atama Taban Puanları

Devlette çalışabilmek için adaylar KPSS’ye girmek zorundadır. KPSS’ye giren adaylar kendilerini ilgilendiren puan türlerinde puanlar alır ve ilan gelmesini, atama yapılmasını beklerler. Aldıkları puanın bir yere yetip yetmeyeceği de adayların aklındaki en önemli sorulardan birisidir. İşte biz bu soruya net cevap veremesek de size biraz yol göstersin diye özellikle merkezi atamaların taban puanlarını yayımlamaya devam ediyoruz. Bu yazımızda KPSS 2019/2 iç mimarlık atama taban puanlarını vermeye çalıştık.

KPSS 2019/2 İÇ MİMARLIK ATAMA TABAN PUANLARI

İç mimarlık mezunları merkezi atamalarda iki farklı nitelik koduna açılan kadrolara başvuru yapabilmektedir. Bunlardan bir tanesi tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği 4001 nitelik kodu iken diğeri ise iç mimarlık ve türevi bölümlerin mezunlarının başvuru yapabildiği 4751 nitelik kodudur.

Bu nitelik kodları üzerinden 2019/2 merkezi atamalarında iç mimarlık mezunlarının başvuru yapabileceği toplamda 151 kontenjan bulunuyordu. Bunlardan 151 tanesi 4001 nitelik kodu ile yani her lisans mezunun başvuru yapabildiği kontenjanlarken 4751 nitelik kodu ile yani iç mimarlık ve türevi mezunlarının başvuru yapabildiği özel kadro bulunmuyordu.

Bu atamalar gerçekleştikten sonra puanları incelediğimizde ise iç mimarlık mezunu olarak (veya herhangi bir lisans programı mezunu olarak) yerleşen adaylara baktığımızda en yüksek puan ile atamanın 96,580 puan ile en düşük taban puan ile atamanın da 86,945 puan ile gerçekleştiği görülmektedir.

İç mimarlık KPSS 2019/2 merkezi atama taban puanları listesinin tamamını aşağıdaki görselde bulabilirsiniz.

Kamu kurumlarında personel olma, ÖSYM sınavları, kariyer planınız ve bunlar gibi aklınıza gelebilecek her şeyde destek alabileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

kpss 2019 2 ic mimarlik atama taban puanlari

*Bazı kadrolara atanabilmek için bazen bazı özel koşullar ve açıklamalar da bulunabilmektedir. Bunu ÖSYM’nin tercih kılavuzunda görebilirsiniz. Tercih yapmadan önce bunu mutlaka inceleyin.

**Yazımızda yer alan bilgiler ÖSYM’nin resmi websitesinde yer alan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.