İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı 2019/2 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​2019/2 merkezi atamalarında iç mimarlık ve çevre tasarımı kaç puan ile kapatmıştır, iç mimarlık ve çevre tasarımı mezunları hangi nitelik kodu ile atanabilir, KPSS 2019/2 merkezi ataması için iç mimarlık ve çevre tasarımı bölümüne kaç kadro ayrılmıştı, KPSS 2019/2 atamalarında iç mimarlık ve çevre tasarımı puanları en düşük ve en yüksek kaçta kalmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

15.03.2020
A+
A-

Devlette çalışabilmek için adaylar KPSS’ye girmek zorundadır. KPSS’ye giren adaylar kendilerini ilgilendiren puan türlerinde puanlar alır ve ilan gelmesini, atama yapılmasını beklerler. Aldıkları puanın bir yere yetip yetmeyeceği de adayların aklındaki en önemli sorulardan birisidir. İşte biz bu soruya net cevap veremesek de size biraz yol göstersin diye özellikle merkezi atamaların taban puanlarını yayımlamaya devam ediyoruz. Bu yazımızda KPSS 2019/2 iç mimarlık ve çevre tasarımı atama taban puanlarını vermeye çalıştık.

KPSS 2019/2 İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI ATAMA TABAN PUANLARI

İç mimarlık ve çevre tasarımı mezunları merkezi atamalarda iki farklı nitelik koduna açılan kadrolara başvuru yapabilmektedir. Bunlardan bir tanesi tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği 4001 nitelik kodu iken diğeri ise iç mimarlık ve çevre tasarımı ve türevi bölümlerin mezunlarının başvuru yapabildiği 4753 nitelik kodudur.

Bu nitelik kodları üzerinden 2019/2 merkezi atamalarında iç mimarlık ve çevre tasarımı mezunlarının başvuru yapabileceği toplamda 151 kontenjan bulunuyordu. Bunlardan 151 tanesi de 4001 nitelik kodu ile yani her lisans mezunun başvuru yapabildiği kontenjanlarken 4753 nitelik kodu ile yani iç mimarlık ve çevre tasarımı ve türevi mezunlarının başvuru yapabildiği özel kontenjan bulunmamaktaydı.

Bu atamalar gerçekleştikten sonra puanları incelediğimizde ise iç mimarlık ve çevre tasarımı mezunu olarak (veya herhangi bir lisans programı mezunu olarak) yerleşen adaylara baktığımızda en yüksek puan ile atamanın 96,580 puan ile en düşük taban puan ile atamanın da 86,945 puan ile gerçekleştiği görülmektedir.

İç mimarlık ve çevre tasarımı KPSS 2019/2 merkezi atama taban puanları listesinin tamamını aşağıdaki görselde bulabilirsiniz.

Kamu kurumlarında personel olma, ÖSYM sınavları, kariyer planınız ve bunlar gibi aklınıza gelebilecek her şeyde destek alabileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

kpss 2019 2 ic mimarlik ve cevre tasarimi atama taban puanlari

*Bazı kadrolara atanabilmek için bazen bazı özel koşullar ve açıklamalar da bulunabilmektedir. Bunu ÖSYM’nin tercih kılavuzunda görebilirsiniz. Tercih yapmadan önce bunu mutlaka inceleyin.

**Yazımızda yer alan bilgiler ÖSYM’nin resmi websitesinde yer alan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.