kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

İHH İnsani Yardım Vakfı İş İlanları ve Personel Alımı

İHH İnsani Yardım Vakfı İş İlanları ve Personel Alımı İHH İnsani Yardım Vakfı Nedir? Ne Demek? İHH İş Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır?

Türkiye, dünyada yardımlaşma duygusunun en ağır bastığı ülkelerden biridir. Hem yurt içinde hem de yurt dışında insani yardım alanında faaliyet gösteren çok sayıda dernek, vakıf ve kurum bulunur. Örneğin Türk Kızılayı tüm dünyaya gıda, barınma gibi yardım malzemeleri ulaştırır. Keza AFAD da dünyaya yardım ulaştıran kuruluşlardan biridir. Bunların yanı sıra kamuoyunda İHH olarak bilinen İnsani Yardım Vakfı da faaliyet göstermektedir. Büyük oranda İslam coğrafyasında faaliyet gösteren İHH İnsani Yardım Vakfı çok sayıda ülkede faaliyet göstermektedir. Bunun için çok sayıda gönüllüye ve personele ihtiyaç duyar. Bu nedenle sık sık iş ilanları yayımlamakta ve personel alımı yapmaktadır. İşsiz olan, yardım faaliyetlerine katılmak isteyen binlerce kişi de bu iş ilanlarına başvuru yapar. Peki İHH İnsani Yardım Vakfı iş ilanları ve personel alımı nasıl yapılır? İHH İnsani Yardım Vakfı nedir? İş başvurusu nasıl yapılır?

İHH İnsani Yardım Vakfı Nedir? Ne Demek?

İHH olarak da bilinen İnsani Yardım Vakfı 1992 yılında kurulmuştur. Dünyanın pek çok farklı noktasında yardım faaliyetleri yürüten vakıf açlık çeken, afet ve savaş bölgelerinde olan, mağdur olan insalara yardım götürmektedir. Örneğin Afrika’da su kuyuları açan vakıf, savaş bölgelerinde de gıda kolileri dağıtmaktadır. Yıllarca Çeçenistan, Filistin, Kosova, Afganistan, Suriye, Irak gibi savaş bölgelerine yardım ulaştırmıştır. Genel olarak İslam coğrafyasında faaliyet gösterse de Müslüman olmayan ülkelere de yardım götürdüğü bilinmektedir. Ağırlıklı olarak gönüllülerin yardımıyla çalışan vakıf bünyesinde çok sayıda personel de istihdam etmektedir.

İHH İnsani Yardım Vakfı İş İlanları ve Personel Alımı

İnsani Yardım Vakfı dünyada yaklaşık 110 ülkede örgütlü bir biçimde yardım faaliyetleri yürütmektedir. Dünyadaki diğer yardım kuruluşları ile de koordineli çalışan vakıf yetimhane, okul, hastane, sağlık kurumu, cami, kültür merkezi açılmasına katkı sağlamaktadır. Ayrıca su kuyusu açma, aş evi açma, gıda kolisi dağıtma gibi faaliyetlerde de bulunur. Tüm bu operasyonları yürütmek için de çok sayıda şoför, işçi, aşçı, personel, sağlık görevlisi alımı yapmaktadır.

İHH Vakfı tarafından yayımlanan iş ilanları incelendiğinde bazı kadrolara ağırlık verildiği görülmektedir. İHH tarafından en çok alım yapılan kadrolar aşçı, işçi, şoför, mühendis, yazılımcı, engelli personel, fizyoterapist, tercüman, iletişim personeli, avukat, doktor olarak kayda geçmiştir.

İHH İş Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır?

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından yayınlanan iş ilanları binlerce kişinin dikkatini çekmektedir. Özellikle de işsizlik sorunu büyürken her iş ilanına binlerce kişi başvuru yapmaktadır. Bu nedenle İHH iş ilanlarına nasıl ve nereden başvuru yapılacağı çok araştırılır.

Vakıf tarafından yayınlanan iş ilanlarına başvurmak için en doğru adres vakfın resmi internet sitesi ihh.org.tr adresidir. Bu adrese girdikten sonra “İnsan Kaynakları” sayfasına girmeli özgeçmiş oluşturmalısınız. Böylece iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz incelendikten sonra görüşmeye davet edilirsiniz.

İHH İnsani Yardım Vakfı iş başvuru formu ve iş başvuru ekranı: https://www.ihh.org.tr/insan-kaynaklari

Yorumlar

  1. Ayşe canik Avatar Ayşe canik dedi ki:

    Temizlik yemek çay ihtiyacım var