Kamu Haber

Jandarma 3375 Sözleşmeli Astsubay Alımı Başvuru İşlemleri 2019

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde faaliyet gösteren Jandarma Genel Komutanlığı 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen hain darbe girişiminin ardından İçişleri Bakanlığına bağlandı. JGK  personel ihtiyacını karşılamak için personel alımları devam ediyor. Son olarak Jandarma Genel Komutanlıı 3375 sözleşmeli astsubay alımı yapılacağını açıkladı. Peki Jandarma 3375 sözleşmeli astsubay alımı başvuruları nasıl yapılır? Jandarma 3375 sözleşmeli personel alımı başvuru tarihleri ne zaman?

Jandarma 3375 Sözleşmeli Astsubay Alımı 2019

İçişleri Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli personel alımı yapmaya devam ediyor. JGK 3375 sözleşmeli astsubay alımı için ilana çıktı. Jandarma 3375 sözleşmeli astsubay alımı için başvurular alınmaya başladı. Jandarma sözleşmeli personel alımı başvuruları 25 Mart 2019 tarihinde başladı. Başvurular 13 Mart tarihinde sona erecek. Jandarma bünyesinde sözleşmeli olarak görev yapmak isteyen kişilerin 13 Mart tarihine kadar başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Jandarma Sözleşmeli Astsubay Alımı Başvuru Tarihleri 2019

Jandarma Genel Komutanlığı (JGK) sözleşmeli astsubay alımı başvuruları için süreç devam ediyor. JGKbünyesinde sözleşmeli olarak istihdam edilecek personeller için 25 Şubat tarihinde başvuru süreci başlamıştı. Başvurular 13 Mart tarihine kadar sürecek.

Jandarma Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları 2019

Jandarma bünyesinde istihdam edilecek 3375 personelin hangi kadro ve pozisyonlarda çalışacağı merak konusuydu. Jandarma tarafından yayınlanan ilanda sözleşmeli personellerin  personel, ikmal, bando, maliye, uçak/helikopter teknisyeni, istihkam, bakım, sağlık, muharebe branlaşlarında çalışacağı belirtildi.

JGK bünyesinde çalışmak isteyen kişiler elektronik ortam üzerinden başvuru yapabilecekler. Bu kapsamda vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris resmi internet adresi üzerinden başvurular yapılabilecek. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden de başvurular yapılabilecek. Ayrıca adaylar e-Devlet sistemi üzerinden de başvurularını gerçekleştirebilecek. JGK sözleşmeli personel alım ilanına yapılacak başvurular yalnızca elektronik ortam üzerinden yapılacaktır. Şahsen yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.  Kamu Haber

Jandarma Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Şartları 2019

Jandarma Genel Komutanlığı (JGK) bünyesinde istihdam edilecek sözleşmeli personellerde KPSS puan şartı aranmaktadır. Jandarma sözleşmeli astsubay alımı için başvuru yapacak kişilerin 2018 KPSS’de en az 60 puan ve üstünde puan almış olmaları gerekmektedir.

Adayların jandarma personel alım ilanında paylaşılan başvuru kılavuzunu dikkate almaları önemlidir.

Başvuru yapacak adayların 25 Şubat-13 Mart 2019 tarihleri arasında işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Adaylar 13 Mart tarihinde 23.59’a kadar başvuru yapabileceklerdir.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

UZMAN ÇAVUŞ NEDİR? NASIL OLUNUR? NE İŞ YAPAR?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu