kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Kadir Has Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Kadir Has üniversitesi eğitim ücretleri ve bursları 2023 ne kadar, burs imkanları nelerdir, yurt ücretleri ne kadardır, Kadir Has üniversitesinde yer alan bölümler nelerdir, ön lisans ve lisans kayıt ücreti ne kadardır gibi merak edilen konular hakkında sizlere bu yazımızda en güncel bilgileri verdik.

KTO Karatay Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Kadir Has Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

1997 yılında Kadir Has’ın öncülüğünde, Kadir Has Vakfı tarafından kurulmuştur. Kadir Has üniversitesinin amacı dünyanın önde gelen üniversitelerine eş değer bir eğitim, öğrencilerin eğitimlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunma, öğrencilerin değerlendirme yaparken çok yönlü düşünmelerine yardımcı olma üniversitenin amaçlarının başında yer alır.

Gelişmiş teknolojik altyapısı ile öğrencilerine birden çok imkan tanıyan üniversite, güçlü akademik kadrosu ile de dikkat çekmektedir. Öğrencilerini kendi uzmanlık alanlarında profesyonel yetkinliklerle donatıp mezun etmeyi amaçlayan üniversite aynı zamanda herhangi sorun karşısında yenilikçi çözümler üreten bireyler olmasını da sağlamaktadır.

Kadir Has Üniversitesi bünyesinde; Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Adalet Meslek Yüksekokulu, Kadir Has Meslek Yüksekokulu ve Yabancı Diller Yüksekokulunu barındırmaktadır.

Kadir Has Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatları 2023

Kadir Has Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatlarını sizler için bölüm bölüm paylaşıyoruz:

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Eğitim Ücreti: 139.120 TL

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Eğitim Ücreti: 139.120 TL

Hukuk Fakültesi Eğitim Ücreti: 139.120 TL

İletişim Fakültesi Eğitim Ücreti: 139.120 TL

Sanat ve Tasarım Fakültesi Eğitim Ücreti (Tiyatro bölümü hariç): 139.120 TL

Tiyatro Bölümü Eğitim Ücreti: 125.020 TL

İşletme Bölümü Eğitim Ücreti: 139.120 TL

Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü Eğitim Ücreti: 139.120 TL

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Eğitim Ücreti: 139.120 TL

Hazırlık Sınıfı Eğitim Ücreti: 139.120 TL

NOT: Ücretlerde KDV hariçtir.

Kadir Has Üniversitesi Burs İmkanları

Kadir Has Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatlarını açıkladıktan sonra bir de Kadir Has Üniversitesi burs imkanlarına bakalım: 

Kadir Has bursu (Dil puan türü hariç);

İlk 100 içinde yer alan öğrencilere 2.500 TL burs

İlk 500 içinde yer alan öğrencilere 2.000 TL burs

İlk 1000 içinde yer alan öğrencilere 1000 TL burs

İlk 3000 içinde yer alan öğrencilere 500 TL burs imkanı verilir.

Bu burslar için öğrencinin genel not ortalaması 2.00 altına düşmemesi gerekir.

Kadir Has Üniversitesi Sıralama Bursu: %50 burslu programa yerleşen öğrencilere ekstra %25 burs imkanı sağlanır.

Lise Başarı Bursu: Akademik başarıları yüksek liselerden mezun olan öğrencilerin Kadir Has Üniversitesinin ücretleri kontenjanlarını ilk 3 sırada tercih etmesi durumunda %50 indirim uygulanır.

Kadir Has Onur Bursu: Öğrencinin yıllık not ortalaması 3.5 veya 4.0 olması durumunda bir sonraki akademik yıl için Kadir Has Onur bursu verilir.

Spor Bursu: Kadir Has üniversitesinin spor takımlarına kabul edilen veya ferdi branşlarda üniversiteyi temsil eden öğrencilere tanınan burstur.

Beyaz Güvercinler Burs Programı: İstanbul dışında ikamet eden, üniversite sınavında ilk 30.000’e giren, diploma notu en az 4.0 veya 5.0 olan öğrenciler bu burstan yararlanabilir.

Yurt Bursu: İstanbul dışından gelen ve ilk 3000’e giren öğrencilere 3 kişilik odalarda ücretsiz konaklama imkanı sağlanır. Yer olmaması durumunda öğrenciye 500 TL aylık barınma yardımı verilir.

Kadir Has Üniversitesi Yurt Ücretleri

Özel Fiyatları öğrenmek için Kadir Has üniversitesinin öğrencisi olduğunu belirtip kimlik kartınızı ileterek üniversiteden fiyatları öğrenebilirsiniz. Etüt salonu, bilgisayar odası, fitness salonu, sauna, çamaşır ve ütü odası, cafe, hobi mutfağı, sinema odası ve daha birçok imkan Kadir Has Üniversitesi yurdunda bulunmaktadır.

Kapadokya Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Kadir Has kaç taksit?

Kampanya kapsamında Maximum özellikli kredi kartınız ile Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleştireceğiniz 2 taksitli işlemlerinize ilave 3 taksit fırsatı sunulacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.