kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Bilkent Üniversitesi eğitim ücretleri ve bursları 2023 ne kadar, Bilkent üniversitesi hakkında bilgi, burs imkanları nelerdir, İhsan Doğramacı Bilkent üniversitesi yurt ücretleri ne kadardır gibi merak edilen konular hakkında sizlere bu yazımızda en güncel bilgileri verdik.

Gedik Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

1984 yılında İhsan doğramacı tarafından kurulmuştur. Türkiye’nin ilk vakıf üniversitesi olan Bilkent üniversitesi bünyesinde 10 fakülte, 3 enstitü, 2 yüksekokul barındırmaktadır. İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesinde farklı ülkelerden öğretim elemanlarıyla dünyaca tanınan bir eğitim merkezidir.

Bilkent üniversitesi öğrencilerini özgün ve yaratıcı düşünme, doğru kararlar alma, dil becerilerini geliştirme ve liderlik özelliklerine sahip bireyler olarak yetiştirmektedir. Öğrencilerini düşünmeye sevk eden, farklı alanlarda etkinlikleriyle öğrencilerini hayat boyu öğrenmelerine yardımcı olan ve mezunlarının eğitimli uzman olmalarını isteyen Bilkent üniversitesi öğrencilerine her daim katkıda bulmaktadır.

2020 yılında kütüphane harcamalarına en çok bütçe ayıran üniversite Bilkent Üniversitesidir. Öğrencilerini iş dünyası ile aralarında kuvvetli bir bağlantı oluşturmak amacıyla 1988’de Kariyer Merkezi kurmuştur.

Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatları 2023

Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatlarını sizler için bölüm bölüm paylaşıyoruz:

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi KDV hariç eğitim ücreti: 118.000 TL. %8 KDV dahil: 123.000 TL

Eğitim ücretleri tüm bölümler için aynıdır. İngilizce hazırlık programı da bu ücretle aynıdır.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesinde eğitim ücretleri güz ve bahar olmak kaydıyla iki taksitte ödenir. Tercihe bağlı yaz döneminde ders alınması durumunda derslerin kredilerine göre ayrı ücretler alınır.

Bilkent Üniversitesi Yurt Ücretleri

Merkez kampüs yurtları (kişi başı KDV dahil)

4 kişilik oda ranzalı: 3.400 TL

Üç kişilik oda karyolalı: 5.100 TL

Çift kişilik odalar karyolalı: 7.000 TL

Çift kişilik odalar karyolalı özel banyo tuvalet: 11.200 TL

Tek kişilik oda standart: 10.800 TL

Tek kişilik oda karyolalı özel banyo tuvalet ve mutfak: 17.100 TL

Tek kişilik oda karyolalı özel banyo tuvalet oturma alanı: 16.600 TL

Doğu kampüs yurtları (kişi başı KDV dahil)

4 kişilik oda ranzalı: 3.300 TL

Üç kişilik oda karyolalı: 4.900 TL

Çift kişilik odalar karyolalı: 6.750 TL

Çift kişilik oda iki yatak odalı özel banyo tuvalet ve mutfak: 13.800 TL

Tek kişilik oda standart: 10.500 TL

Tek kişilik oda karyolalı özel banyo tuvalet ve mutfak: 13.750 TL

Bilkent Üniversitesi Burs İmkanları

Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatlarını açıkladıktan sonra bir de Bilkent Üniversitesi burs imkanlarına bakalım: 

Kapsamlı burs: Üniversiteye tam burslu olarak yerleşen ve sayısal, eşit ağırlık, sözel puan türlerinde ilk 10.000 de olanlar ve dil puan türünde ilk 250 de olanlar kayıt esnasında doğrudan kapsamlı bursa yükseltilir. Bu bursa ek olarak 8 ay boyunca öğrenciye 1.380 TL katkı bursu verilir. Aynı zamanda Bilkent üniversitesi yurtlarında ücretsiz kalma imkanı verilir. Yurtta kalmak istemeyen öğrencinin bursu 1.780 TL olarak değişir.

Yetenek bursu: Yetenek sınavında üstün başarı gösteren öğrencilere Yetenek bursu verilir. Bu burs eğitim ücretinin tamamı ya da bir bölümünü karşılar. Bursun devam etmesi öğrencinin okuldaki başarısına bağlıdır.

Üstün başarı bursu: Öğrencinin yıllık not ortalaması 3.30 veya daha yüksek olması durumunda kendi programında ilk yüzde beşe girmiş ise bir sonraki ders yılı için üstün başarı bursu almaya hak kazanır. Bu burs eğitim ücretinin tamamını ya da bir bölümünü karşılar.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Bilkent en iyi kaçıncı üniversite?

Bilkent Üniversitesi QS Dünya Üniversiteler Sıralaması’nda Türkiye’den ikinci sırada yer alıyor. Bu değerlendirmeye göre Bilkent Üniversitesi 456. sırada yer aldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.