Katar Havayolları İş İlanları ve Personel Alımı 2021

Katar Havayolları İş İlanları ve Personel Alımı 2021 Katar Havayolları İş İlanları ve Personel Alımı 2021 Nereden Yapılır? Katar Havayolları Kabin Memuru Alımı Şartları 2021 Katar Havayolları İş Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır?

A+
A-

Türkiye’de ve dünyada işsizlik sorunu giderek büyümektedir. Bu nedenle pek çok kişi kolay iş bulabileceği, iyi paralar kazanabileceği meslek arayışına girmektedir. Bu noktada havacılık sektörü öne çıkmaktadır. Her ne kadar pandemiden olumsuz etkilense de havacılık sektörü dünyadaki en büyük sektörlerden biridir. Özellikle de Katar Havayolları firması dünyadaki en iyi istihdam merkezlerinden biridir. Katar Havayolları firması bünyesinde farklı kadro ve pozisyonlarda dünyada binlerce kişi çalışmaktadır. Çalışma şartları, maaş ve özlük hakları oldukça iyi olan firmada pek çok kişi çalışmaktadır. Peki Katar Havayolları iş ilanları ve personel alım 2021 ne zaman? Katar Havayolları iş başvurusu nereden ve nasıl yapılır?

Katar Havayolları İş İlanları ve Personel Alımı 2021

Katar Havayolları orijinal adıyla “Qatar Airways” 1997 yılında kurulmuştur. Merkezi Katar-Doha’dır. Katar hükümetinin %50’sine sahip olduğu firma her yıl hızla büyümüştür. 50 binden fazla çalışanı bünyesinde bulunduran firma her yıl personel alımı da yapmaktadır. Türkiye’den de pek çok kişi bu firmada çalışmakta ve hatta çalışmak istemektedir. Katar Havayolları bünyesinde işçi, hostes, büro personeli, tekniker, teknisyen, pilot, gişe memuru gibi kadrolarda personeller çalışmaktadır.

Katar Havayolları dünyada 150’den fazla noktaya uçuş gerçekleştirir. Dünyadaki en iyi, en başarılı havayolu firması seçilen Katar Havayolları başarısını sürdürmek için personel kalitesine dikkat etmektedir. Türk vatandaşları da firma bünyesinde çalışmaktadır. Katar Havayolları her yıl danışma görevlisi, host, hostes, pilot, ikinci pilot, kabin memuru, kabin görevlisi, mühendis, tekniker, teknisyen, satış görevlisi, avukat, şoför, güvenlik görevlisi alımı yapmaktadır.

<div></div>

Katar Havayolları Kabin Memuru Alımı Şartları 2021

Katar Havayolları iş ilanları içerisinde en çok kabin memuru ilanlarına başvuru yapılmaktadır. Her yıl binlerce kişi kabin memuru olabilmek için iş ilanlarını takip etmekte ve alımlara hazırlamaktadır. Peki Katar Havayolları kabin memuru, host, hoster alımı şartları nelerdir?

 • Adayların en az 21 yaşında olmaları gerekir.
 • Adayların parmak uçlarına çıktıklarında minimum 212 cm yüksekliğe ulaşmaları gerekir.
 • Adayların yazılı ve sözlü olarak akıcı İngilizce konuşmaları gerekir.
 • Ek yabancı dil bilgisi avantajdır.
 • Doha’ya taşınmaları gerekirse uyum sağlamaları gerekir.
 • Adayların en az lise mezunu olması gerekir.
 • Adayların adli sicil kaydının temiz olması önemlidir.
 • Adayların sağlık durumunun iyi olması gerekir.

<div></div>

Katar Havayolları İş Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır?

Katar Havayolları sık sık Türkiye’de Ankara, İstanbul, Antalya gibi şehirlerde işe alım etkinlikleri düzenler. Adaylar bu etkinliklere katılarak insan kaynakları birimleriyle görüşmektedir. Buralarda iş başvuru formu doldurabilirsiniz. Gerekli şartları karşılayan adaylar mülakat aşamasına geçer ve süreç ilerler.

Katar Havayolları tarafından ihtiyaç duyulan kadrolar için internetten süreç takibi yapılabilir. Katar Havayolu iş ilanları ve iş başvuru işlemleri http://careers.qatarairways.com/ adresi üzerinden yapılabilmektedir. Buradan açık iş ilanları takip edebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
 1. Fadik aşcı yazar dedi ki:

  Türk hava yolları kadarda temizlik işçisi,aşcı yardımcısı olarak iş arıyorum