Kamu Haber

Kim Milyoner Olmak İster Ümmü Gülsüm Genç Kimdir? Ne Kadar Para Kazandı?

Türkiye’nin en ünlü ve en çok izlenen bilgi yarışması olan Kim Milyoner Olmak İster yarışması Kenan İmirzaroğlu sunuculuğunda her hafta cumartesi günleri ekranlara gelmektedir. Milyonlarca kişiyi ekranlara kitleyen yarışmada adaylar 1 milyonluk soruyu görmek için yarışmaktadır. Türkiye’nin farklı yerlerinden gelen farklı eğitim seviyelerine sahip farklı özelliklerdeki adaylar ise seyircilerin ilgisini çekmektedir. Son olarak 11 Ocak 2020 tarihinde ATV’de ekrana gelen Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında Ümmü Gülsüm Genç isimli bir genç hanımefendi yarışmacı olarak karşımıza çıktı. Küçük yaşta yaşadığı bir rahatsızlık nedneiyle konuşma engelli olan Gülsüm Genç sempatik tavırları ile yarışmaya damga vurdu ve milyonların gönlünü kazandı. Peki Ümmü Gülsüm Genç kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Ne kadar para kazandı?

ummu

Ümmü Gülsüm Genç Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında yine bir ilk yaşandı. Ekranlara ilk kez konuşma engelli bir kişi yarışmacı olarak geldi. Ümmü Gülsüm Genç isimli sempatik yarışmacı, iyi niyeti, iç ısıtan gülümsemesi ile önemli bir başarı yakaladı. Milyonları ekrana kitleyen yarışmacı hakkında pek çok soru soruldu. 27 yaşındaki yarışmacı ülkenin en güzel şehirlerinden birinde Artvin’de dünyaya gelmiştir. Atatürk Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümü mezunu olan Gülsüm Genç 4 yaşında ateşli bir hastalık geçirmiştir. O hastalık sonrasında konuşma yeteneğini kaybeden genç kız hayat enerjisinden hiçbir şey kaybetmemiş. 27 yaşındaki genç yarışırken milyonlarca kişi sosyal medyadan destek mesajı yayımladı. Kamu Haber

ummu2

Ümmü Gülsüm Genç Kaç Para Kazandı? Kaç Soru Bildi?

27 yaşındaki Artvinli konuşma engelli yarışmacı Ümmü Gülsüm Genç 11. soruya kadar gelmeyi başardı. Soruları tek tek bilen yarışmacı sevinç gösterileriyle de adından söz ettirdi. Samimiyeti, iyi niyeti ve muhteşem gülümsemesi kendisini destekleyenlerin sayısını artırdı. Ümmü Gülsüm Genç 11. soruya kadar gelerek tamı tamına 125 bin liralık para ödülünü kazandı.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

ummu 3

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu