kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Kimya Mühendisliği ve Uygulamalı Kimya 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Kimya mühendisliği ve uygulamalı kimya 2019 taban puanları kaç puanlara gelmiştir, kimya mühendisliği ve uygulamalı kimya 2019 başarı sıralamaları rakamları nasıldır, 2019 kimya mühendisliği ve uygulamalı kimya başarı sıralamaları ve taban puanları hangi yöntem ile belirlenmektedir, 2018 yerleştirmelerine göre kimya mühendisliği ve uygulamalı kimya bölümü en düşük ve en yüksek kaç sıralama ve puan ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

YKS isimli üniversiteye giriş sınavından alınan puanlar sonrası yerleştirmeler gerçekleştirilir ve bu yerleştirmelerde ortaya çıkan puanlar veya sıralamalar bir sonraki yılın YKS yerleştirme kılavuzunda ilgili bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları olarak yer alır. Bu biçimde 2018 yerleştirmelerine göre belirlenen ve ÖSYM tarafından 2019 YKS kılavuzuna konulacak olan kimya mühendisliği ve uygulamalı kimya 2019 başarı sıralamaları ve taban puanları tablomuzu yazımızın içinde bulabilirsiniz.

KİMYA MÜHENDİSLİĞİ VE UYGULAMALI KİMYA 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

Kimya mühendisliği ve uygulamalı kimya bölümüne bilinen en düşük puan ve sıralama ile 2018 yerleştirmeleri sonucuna göre yerleşen kişinin puanı ve sıralaması kontenjan dolmadığı için bilinmemektedir. Kimya mühendisliği ve uygulamalı kimya bölümüne yerleşen adaylar içinde en büyük taban puan ve o taban puanın sıralaması ile yerleşen adayın ise puanı 345,22092 ve sıralaması ise 96774 olarak ortaya çıkmıştır. Adaylar eğer kimya mühendisliği ve uygulamalı kimya bölümüne ortalama bir üniversitede yerleşebilmek istiyorlar ise sayısal puan türü bazlı buna göre davranmalılardır.

KİMYA MÜHENDİSLİĞİ VE UYGULAMALI KİMYA BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
ATILIM ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Mühendislik Fak. Kimya Müh. ve Uygulamalı Kimya  İNG.  Burslu    SAY 96774 345,22092
ATILIM ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Mühendislik Fak. Kimya Müh. ve Uygulamalı Kimya  İNG.  %75 İnd.    SAY Dolmadı Dolmadı

*Listemizde yer alan kimya mühendisliği ve uygulamalı kimya bölümü taban puan ve sıralama rakamları ÖSYM ve YÖK Atlas kaynak alınarak derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklik olduğunda ÖSYM veya YÖK duyuru yapacaktır, bu sebeple bu kurumların resmi internet sitelerini takip etmeniz sizin için yararlı olacaktır.

Üniversiteyi ilgilendiren her konuda (puanlar, bölümler, yerleştirmeler, sınavlar), kimya mühendisliği ve uygulamalı kimya bölümü hakkında veya diğer konularda merak ettiklerinizi sormak veya kariyer planlamanız hakkında destek almak için tecrübeli üyelerin ve yöneticilerin bulunduğu forum sayfalarımızı aşağıdaki linkten ziyaret edebilirsiniz.

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

2018 YKS yerleştirmelerinde ortaya çıkan sayısal bilgiler için:

► 2018 YKS YERLEŞTİRMELERİ SAYISAL BİLGİLERİ

2018 yerleştirmelerinde ortaya çıkan rakamlara göre 4 yıllık bölümlerin hepsinin taban puanları için:

► 2018 YERLEŞTİRMELERİNDE ORTAYA ÇIKAN RAKAMLARA GÖRE 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN TABAN PUANLARI

2018 yerleştirmelerinde ortaya çıkan rakamlara göre 4 yıllık bölümlerin hepsinin başarı sıralamaları için:

► 2018 YERLEŞTİRMELERİNDE ORTAYA ÇIKAN RAKAMLARA GÖRE 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN BAŞARI SIRALAMALARI

** Listelerde bulunan kısaltmalar

İNG: İngilizce

SÖZ: Sözel

SAY: Sayısal

İnd.: İndirimli

İÖ: İkinci Öğretim

EA: Eşit Ağırlık

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.