kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Tarih Öncesi Arkeolojisi 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Tarih Öncesi Arkeolojisi bölümü 2020 taban puanları kaç puanda kapatmıştır? Üniversitelerin Tarih Öncesi Arkeolojisi bölümünde en düşük puan kaçtır? Tarih Öncesi Arkeolojisi bölümünün başarı sıralaması kaçta kalmıştır? ÖSYM ve YÖK tarafından açıklanan resmi verilere göre bölümün taban puanları kaç puanda kalmıştır? 2020 YKS’ye hazırlanan arkadaşlarımız, bu soruların cevaplarını yazımız içerisinde bulabilirler.

Tarih Öncesi Arkeolojisi bölümüne ait 2020 taban puanlarını inceleyerek, bu bölümü kaç net yaparak kazanabileceğinizi hesaplamanız kolay olacaktır. 2019 üniversite yerleştirme işlemlerinin devam ettiği bugünlerde 2020 YKS hazırlık sürecine de başlanmıştır. Sürecin henüz başında olan adaylar için doğru planlama yapmak çok önemlidir. Planlama yapmadan önce de kazanılmak istenilen bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamalarını ortaya koymak gerekir. Biz de sınava hazırlanan arkadaşlarımız için 2020 YKS sürecini kolaylaştırmak adına Tarih Öncesi Arkeolojisi bölümü 2020 taban puanları yazısını kaleme aldık.

TARİH ÖNCESİ ARKEOLOJİSİ TABAN PUANLARI VE BAŞARI SIRALAMALARI 2020

2020 YKS sonuçlarına göre Tarih Öncesi Arkeolojisi bölümüne ait en küçük taban puan 241,319 puanda kalırken, bölümün en büyük taban puanı ise 256,429 puanda kalmıştır. Tablomuz içerisinde bütün üniversitelerin bu bölüme ait taban puanlarını görebilirsiniz. YKS hakkında da aklınıza takılan tüm sorularınızı forum sayfalarımız üzerinden bizlere sorabilirsiniz.

► Forum sayfamız için LİNKİ tıklayınız.

TARİH ÖNCESİ ARKEOLOJİSİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE BÖLÜM TÜR SIRALAMA TABAN PUAN
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ   Tarih Öncesi Arkeolojisi  Ücretsiz 477.460 256,42973
ANKARA ÜNİVERSİTESİ   Tarih Öncesi Arkeolojisi  Ücretsiz 606.416 241,31901

ÖSYM ve YÖK tarafından açıklanan taban puanlara göz attığımızda başarı sıralamalarının henüz açıklanmadığı görülecektir. Tahmini verilerle sizleri yanıltmak istemediğimiz için Tarih Öncesi Arkeolojisi bölümüne ait üniversite başarı sıralamalarını resmi kanallardan açıklanana kadar beklediğimizi belirtmek isteriz. Resmi verilerin açıklanmasıyla birlikte biz de bu tablolar altında başarı sıralamalarına yer vereceğiz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.