kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

KPSS Eğitim Bilimlerine Nasıl Çalışılmalıdır?

KPSS eğitim bilimleri testi ağırlıklı olarak ezber gerektiren, çalışmayı bıraktığınız anda unutmaya başlayacağınız, cevapların birbirine en yakın olduğu alandır. Eğer programlı şekilde çalışmazsanız maalesef tekerleği döndüren hamsterdan farkınız olmaz…

A+
A-

Eğitim bilimlerine çıkmış sorularını incelediğimizde ağırlıklı olarak soruların bu dört başlıkta toplandığını görüyoruz:

  • Öğretim İlkeleri ve Yöntemleri
  • Ölçme ve Değerlendirme
  • Öğrenme Psikolojisi
  • Rehberlik ve Özel Eğitim
  • Gelişim Psikolojisi

Görüldüğü üzere kavramsal, ezbere dayalı soruların çıkacağı sorularla karşılaşacaksınız. Bu yüzden çalışmalarınız esnasında kavram haritaları oluşturup, kavramların arasındaki farkları tespit edip bunları bir mantığa oturtarak ezberlemeye çalışın. Konuları fazlasıyla soyut olan eğitim bilimleri günlük hayattan somutlaştırılmaya çalışılarak akılda tutulmalıdır. kamu haber

İİBF Mezunlarının KPSS A ve B Grubu Sorunları ve Çözüm Önerileri

Eğitim Bilimleri İçin Deneme Çözmek Mantıklı mı?

Eğitim bilimlerine çalışırken deneme çözülmelidir, çözülen denemelerde sürekli olarak belirli kavramları karıştırdığınızı farkedeceksiniz işte tam burada yapmanız gereken yazarak çalışmaktır. Eğitim bilimleri derslerinin tamamını yazarak çalışmanıza gerek yoktur. Yalnızca denemelerde karıştırdığınızı farkettiğiniz kavramları yazarak çalışmanız ve bunları sık tekrar etmeniz yeterli olacaktır.

Eğitim Bilimleri Çalışmasında Sık Tekrar Önemli midir?

Eğitim bilimleri çalışmanızda tekrar önemlidir ancak bunu şu şekilde yapmanız verimi artıracaktır :

İlk okumanızda altını vs çizmeksizin sadece okuyun, daha sonra KPSS de çıkmış soruları tarayın belirli konularda yoğunlaştığını göreceksiniz ikinci okumanızı önemli kısımların altını çizerek çalışınız ve bundan sonraki çalışmalarınız esnasında tekrar yaparken yalnızca altını çizdiğiniz kısımları okuyunuz. Bu yöntem tekrar için ayırdığınız zamanı azaltmaktadır.

KPSS P121 Puan Türünde Eğitim Bilimleri Etkisi Ne Kadar?

Öğretmen atamalarında esas alınan puan olan KPSS p121 puan türünün hesaplanmasında %20 etkili olan eğitim bilimleri çalıştığınız takdirde karşılığını kesinlikle alacağınız tek oturumdur desek yeridir. Bu zorlu KPSS sürecinde Allah yardımcınız olsun.

KPSS Lise Matematik Öğretmenliği ÖABT Konuları ve Soru Dağılımı

2530 1 5fe10b6ababdd1bfb95defa184ad2db1

Eğitim bilimleri kaç ayda bitmeli?

Bünyesinde çeşitli dersleri barındırabilmesi, konuların fazla olmasıyla bitirilen süre kişiden kişiye göre farklılık gösterir. Bu ders için ortalama olarak 4 ay yeterli olacaktır. 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.