KPSS

KPSS Önlisans Başvuru 2018 Nasıl Yapılır?

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) serüveni yıl boyu devam etmektedir. Lisans ve önlisans sınavlarının süreçleri yılın farklı dönemlerinde devam etmektedir. Son olarak Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) önlisans başvuruları başladı. 28 Ağustos 2018 tarihi itibariyle KPSS önlisans başvuruları başlamıştı. Binlerce adayın gireceği sınav için başvurular hala devam ediyor. 

KPSS Önlisans Başvuruları 2018 Ne Zaman Bitecek?

28 Ağustos 2018 tarihi itibariyle başlayan KPSS önlisans başvuruları hala sürüyor. Binlerce adayn başvuru yapacağı KPSS önlisans sınavları için başvurular hala devam ediyor. KPSS Önlisans başvuruları 12 Eylül 2018 tarihinde sona erecek.

KPSS Önlisans Başvuru 2018 Nasıl Yapılır?

KPSS Önlisans 2018 için başvurular hala sürüyor. Peki KPSS Önlisans 2018 başvuruları nasıl yapılır. Adaylar başvurularını Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden elektronik ortamdan yapacaklar.

28 Ağustos 2018 tarihinde başlayan KPSS Önlisans başvuruları 12 Eylül 2018 tarihinde sona erecek. Önlisans sınavına girecek adaylar ÖSYM’nin resmi internet sitesi olan www.oysm.gov.tr adresi üzerinden aday başvuru formuna ulaşacaklar. Sınava girecek adayların Aday İşlemleri Sisteminde (AİS) geçerli fotoğrafları bulunuyorsa ve sistemde bilgileri eksiksiz ise başvurularını yapabilecekler. Adaylar başvurularını https://ais.osym.gov.tr adresi üzerinden yapacaklarını unutmamalıdırlar.

KPSS Önlisans Başvuru 2018 Ücreti

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Önlisans sınavına girecek adayların her sınavda olduğu gibi başvuru ücreti ödemeleri gerekmektedir. Yetkililer tarafından KPSS Önlisans 2018 başvuru ücreti 60 Türk Lirası olarak belirlendi. Adaylar 2018 KPSS Önlisans için 60 Türk Lirası başvuru ücreti ödeyecekler.

KPSS Önlisans Başvuru 2018 Tarihi

KPSS Önlisan başvuruları 28 Ağustos 2018 tarihiyle başladı ve 12 Eylül 2018 tarihinde sona erecek. Başvuru yapmak isteyen adayların 12 Eylül’e kadar başvuru işlemlerini yapmaları gerekmektedir.

KPSS Önlisans 2018 Geç Başvuru Tarihi

Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmek isteyen ancak başvuru tarihlerini kaçıran binlerce kişi vardır. Ancak artık çok geç değil. ÖSYM tarafından yeni başlatılan geç başvuru uygulamasıyla birlikte başvuru tarihlerini kaçıran adaylar için ikinci bir şans doğdu. KPSS Önlisans başvuru tarihlerini kaçıranlar için KPSS Önlisans geç başvuru tarihi 26 Eylül 2018 olarak belirlendi.

KPSS Önlisans Sınavı Ne Zaman?

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) için nefeslerini tutarak bekleyen binlerce kişinin beklediği tarih belli oldu. KPSS Önlisans sınavı 4 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. 

KPSS Önlisans Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

4 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirilecek KPSS Önlisans sınavı 29 Kasım 2018 tarihinde açıklanacak

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu