kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Kültür Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Kültür Üniversitesi eğitim ücretleri ve bursları 2023 ne kadar, burs imkanları nelerdir, İstanbul Kültür Üniversitesi yurt ücretleri, ön lisans ve lisans kayıt ücreti ne kadardır gibi merak edilen konular hakkında sizlere bu yazımızda en güncel bilgileri verdik.

Haliç Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Kültür Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

1997 yılında kabul edilen yasa ile kurulmuş bir vakıf üniversitesidir. Kamu tüzel kişiliğine sahip olan ve çağdaş eğitim anlayışını benimseyen İstanbul Kültür Üniversitesi, gençlere nitelikli eğitim sunma hedefini taşımaktadır.

Kaliteli yükseköğretim sunan üniversite, 1997-98 yıllarında 157 öğrenci ve 32 kişilik akademik kadrosuyla eğitime başlamıştır. Bünyesinde Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi bulunmaktadır. Ayrıca Meslek Yüksekokulu ve Adalet Meslek Yüksekokulu da bulunan İstanbul Kültür Üniversitesinde Lisansüstü Eğitim Enstitüsü de faaliyet göstermektedir.

İstanbul Kültür Üniversitesi 4 ayrı yerleşkeye sahiptir. Ataköy yerleşkesi, Şirinevler yerleşkesi, İncirli yerleşkesi, Basın ekspres yerleşkesidir. Güçlü bir akademik kadroya da sahip olan üniversite, önlisans, lisans ve lisansüstü eğitimleriyle hizmet vermektedir. Öğrenci merkezli, bilimsel araştırma odaklı, geleceğe yön verecek yetenekleri eğiten, ulusal ve uluslararası saygınlığı olan bir üniversitedir. Eğitim öğretim kalitesini arttırma çalışmaları ile girişimci, yenilikçi bir üniversite olan İstanbul Kültür Üniversitesi koordineli altyapısıyla da eğitimde bir adım önde olmayı hedeflemektedir.

Çift ana dal ve yan dal programları ile de öğrencilerine ikinci bir belge hakkı kazandırmayı sağlayan İstanbul Kültür Üniversitesi gelişimin adresidir diyebiliriz.

Kampüste bir çok kültürel ve sosyal etkinliklere imkan sunan, öğrenci kulüplerinden tutunda spor olanaklarına kadar bir çok ayrıntı düşünülmüş ve buna göre düzenlemeler yapılmıştır. İstanbul Kültür Üniversitesi güvenli kampüs yaşamı ile sağlık, barınma, yabancı dil eğitimi, kütüphane gibi bir çok imkanı da öğrencilerinin hizmetine sunmuştur.

Kültür Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatları 2023

Kültür Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatlarını sizler için bölüm bölüm paylaşıyoruz:

Mühendislik Fakültesi (%50 ÖSS Burslu): 53.050 TL,                         

Mimarlık Bölümü (%50 ÖSS Burslu): 55.450 TL,                                  

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı (%50 ÖSS Burslu): 34.450 TL              

Fen Edebiyat Fakültesi (%50 ÖSS Burslu): 48.800 TL,         

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (%50 ÖSS Burslu):  48.800 TL,

Hukuk Fakültesi (%50 ÖSS Burslu): 55.450 TL,                           

Sanat ve Tasarım Fakültesi (%50 ÖSS Burslu):  48.800 TL,   

Eğitim Fakültesi (%50 ÖSS Burslu): 47.100 TL,                               

Sağlık Bilimleri Fakültesi (%50 ÖSS Burslu): 47.100 TL,          

İngilizce Hazırlık (%50 ÖSS Burslu): 94.200 TL’                        

Adalet MYO (%50 ÖSS Burslu): 26.400 TL.

Meslek Yüksekokulu (%50 ÖSS Burslu): 22.350 TL

Kültür Üniversitesi Burs İmkanları

Kültür Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatlarını açıkladıktan sonra bir de Kültür Üniversitesi burs imkanlarına bakalım: 

İstanbul Kültür Üniversitesi; İlk tercih indirimi, YKS başarı sıraları ile verilen burslar, yüksek lisansa ücretsiz devam bursu, isteğe bağlı İngilizce hazırlık programı indirimi, akademik başarı bursu, ihtiyaç bursu, sporda başarı indirimi, çift anadal-yandal avantajı, milli sporcu bursu, şehit ve gazi çocuğu için burslu kontenjanlar, İKÜ mütevelli heyeti ve Kültür Eğitim Vakfı özel indirimleri gibi bir çok burs imkanına sahiptir.

Kültür Üniversitesi Yurt İmkanları

İstanbul Kültür Üniversitesinde konforlu barınma koşulları ve pek çok olanağı ile hem kız hem erkek öğrenciler için yerleşkede yurt imkanı mevcuttur. Bu yurtlarda dinlenme ve çalışma salonları, internet salonları, çamaşırhane, ütü odaları ve yemekhane gibi pek çok ortak kullanım alanları da mevcuttur.

Ayrıca yerleşkeye yakın da birçok kız ve erkek öğrenci yurtları bulunmaktadır. Ev konforunu yurda taşıma amaçlı yapılan yurtları ziyaret edebilir ve size uygun koşullar sağlayanı tercih edebilirsiniz.

Rumeli Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Kültür Üniversitesi Ücretleri kaç taksit?

Banka kanalıyla (Nakit) taksitli ödeme (9 Taksit) şeklini tercih eden öğrencilerimizin ödemelerinden sorumlu olacak kişinin İş Bankası Kültür Üniversitesi Şubesi nezdinde mutlaka kredili mevduat hesabı açtırmaları gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.