kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

İBN Haldun Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

İBN Haldun üniversitesi eğitim ücretleri ve bursları 2023 ne kadar, burs imkanları nelerdir, İBN Haldun üniversitesinde yer alan bölümler nelerdir, İBN Haldun üniversitesi yurt imkanları ve ücretleri ne kadardır gibi merak edilen konular hakkında sizlere bu yazımızda en güncel bilgileri verdik.

Gıda ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

İBN Haldun Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

İBN Haldun üniversitesi 2015 yılında açılmıştır. Eğitim öğretim hayatına 2017- 2018 yılında başlamıştır. Seçkin bir akademik kadroya sahip olan İBN Haldun üniversitesinde 146 akademisyen ve öğretim görevlisi yer almaktadır. Yerleşkeleri; Başakşehir, Süleymaniye ve Bakırköy Taş Mektep yerleşkesidir.

İBN Haldun üniversitesi bünyesinde Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İletişim Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimler Fakültesi, Yönetim Bilimleri Fakültesi yer almaktadır. Ayrıca üniversitede 8 doktora ve 19 yüksek lisans programı bulunmaktadır. İBN Haldun Üniversitesi uluslararası öğrenci ortamına sahiptir. 70’i aşkın ülkeden uluslararası öğrenci ortamına sahip olan üniversite, öğrencilerine dünyanın farklı kültürleriyle tanışma imkanı sunulmaktadır.

İBN Haldun üniversitesi eğitim dilleri Türkçe, İngilizce ve Arapçadır. Bu dillerin yanında Almanca, İspanyolca, Fransızca, Rusça, Çince ve Malayca da öğretilmektedir. Sosyal bilimler alanında araştırma üniversitesi olan İBN Haldun üniversitesi öğrencilerine %100 burslu eğitim imkanı sunmaktadır.

Güçlü akademik kadrosunun yanı sıra öğrencilerine yurt dışında eğitim ve araştırma fırsatları sunan üniversite bu sayede öğrencilerine uluslararası düzeyde eğitim alma fırsatı sağlar. Ayrıca bilgi kaynağı olan kütüphane öğrencilere 7/24 açıktır.

Kampüsün ayrılmaz bir parçası olan öğrenci kulüpleri öğrencilerin kaliteli zaman geçirmesine olanak sağlar. Kulüpler sayesinde öğrenciler kendilerini geliştirebilecek, takım halinde çalışmayı öğrenecek ve sosyo kültürel gereksinimlerini karşılayacaktır.

Öğrenciler okuma gruplarından gezilere kadar her türlü kültürel etkinliklerden faydalanabilmektedir. Sanat kursları sayesinde öğrenci bağlama, keman, ney, piyano, ud, resim, vurmalı çalgılar, hüsn-ü hat ve ahşap oymacılık öğrenebilmektedirler. Okuldaki sportif faaliyetler doğrultusunda öğrenciler istedikleri alana katılabilirler. Güreş, okçuluk, salon futbolu, bilek güreşi, masa tenisi, kürekçilik ve dragon bot gibi faaliyetler düzenlenir.

İBN Haldun üniversitesinde bulunan öğrenciler üniversitenin bünyesinde bulunan sağlık merkezinden ücretsiz olarak faydalanabilirler.

İBN Haldun Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatları 2023

İbn Haldun Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatlarını sizler için bölüm bölüm paylaşıyoruz:

İBN Haldun üniversitesi Doktora programları:

İktisat (İngilizce) Eğitim Ücreti:  80.000 TL  

İşletme (İngilizce) Eğitim Ücreti:  80.000 TL    

Klinik Psikolojisi (%30 İngilizce) Eğitim Ücreti: 80.000 TL    

Özel Hukuk (Türkçe) Eğitim Ücreti: 80.000 TL       

Sosyoloji (İngilizce) Eğitim Ücreti:  80.000 TL

Tarih (İngilizce) Eğitim Ücreti:  80.000 TL

Temel İslam Bilimleri (%30 İngilizce) Eğitim Ücreti: 80.000 TL  

Lokman Hekim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

 

NOT: İBN Haldun üniversitesi tüm lisans ve İngilizce hazırlık programı için öğrenim ücretleri KDV dahil 80.000 TL. Hukuk (%50 indirimli) hariç tüm programlar tam bursludur.

İBN Haldun Üniversitesi Yurt İmkanları

İBN Haldun üniversitesinde kız ve erkek yurtları mevcuttur. 743 öğrenciye konaklama imkanı verilmektedir. Yurt şartlarını kabul eden öğrenci İBN Haldun üniversitesinin yurduna başvurabilir. Eğer öğrenci devamsızlık yaparsa yurt hakkını kaybeder ve sonraki yıllarda yurda kayıt yaptıramaz. Ayrıca öğrencinin yurtta barınabilmesi için her yarıyılda derslerine devam etmesi gerekmektedir.

Öğrencinin her türlü konforu düşünülerek tasarlanan yurt odaları 3 kişiliktir. Özel çalışma alanları, kütüphane, aerobik ve fitness salonları, dinlenme yerleri ve hobi mutfakları yurtta mevcuttur. Bunların dışında yurt binasının yanında basketbol sahası, halı saha ve tenis kortu da bulunmaktadır.

İBN Haldun üniversitesi kız ve erkek yurdu ücretleri aylık 500 TL artı KDV’dir. Lisansüstü öğrencilerine barınma desteği için verilen yurtlar imkanlar dahilindedir. Öğrenci yurtta kalamazsa bunun yerine maddi destek de alabilir.

İBN Haldun üniversitesi yurtlarında öğrencilerin istekleri doğrultusunda çeşitli sosyo kültürel ve atölye çalışmaları yapılmaktadır.

İBN Haldun Üniversitesi Burs İmkanları

İbn Haldun Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatlarını açıkladıktan sonra bir de İbn Haldun Üniversitesi burs imkanlarına bakalım: 

Dizüstü Bilgisayar Hediyesi: Daha önce herhangi bir lisans programından mezun olmayan ve İBN Haldun üniversitesini kazanıp kayıt yaptıran öğrenciye öğrenim süreci boyunca kullanabileceği MacBook Air marka dizüstü bilgisayar verilir.

Derece bursu: Felsefe ve Sosyoloji Lisans programları ilk 10.000 içerisindeyse 2.000 TL, ilk 20.000 içerisindeyse öğrenciye 1.750 TL, öğrenci ilk 30.000 içerisindeyse de 1.500 TL verilir.

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Lisans Programları ilk 5.000 içerisindeyse 2.000 TL, ilk 10.000 içerisindeyse öğrenciye 1.750 TL, öğrenci ilk 15.000 içerisindeyse 1.500 TL verilir.

Karşılaştırmalı Edebiyat, Hukuk ve Psikoloji Lisans Programları ilk 1.000 içerisindeyse 2.000 TL, ilk 3.000 içerisindeyse öğrenciye 1.750 TL, öğrenci ilk 5.000 içerisindeyse 1.500 TL verilir.

Tarih ve Yeni Medya İletişim Lisans Programları ilk 500 içerisindeyse 2.000 TL, ilk 1.000 içerisindeyse öğrenciye 1.750 TL, öğrenci ilk 1.500 içerisindeyse 1.500 TL verilir.

İktisat ve İşletme Lisans Programları ilk 5.000 içerisindeyse 2.000 TL, ilk 10.000 içerisindeyse öğrenciye 1.750 TL, öğrenci ilk 15.000 içerisindeyse 1.500 TL verilir.

İslami İlimler Lisans Programları ilk 250 içerisindeyse 2.000 TL, ilk 500 içerisindeyse öğrenciye 1.750 TL, öğrenci ilk 1.000 içerisindeyse 1.500 TL verilir.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Lisans Programı ilk 10.000 içerisindeyse 2.000 TL, ilk 15.000 içerisindeyse öğrenciye 1.750 TL, öğrenci ilk 20.000 içerisindeyse de 1.500 TL verilir.

Tercih Bursu: İBN Haldun üniversitesini ilk tercihinde yazan ve kazanan öğrenciye 1.000 TL tercih bursu verilir. İBN Haldun üniversitesini ilk üç tercihinde yazan ve kazanan öğrenciye 1.000 TL tercih bursu verilir. Tercih bursu için tam burslu kontenjanlara yerleşmiş olmanız gerekmektedir. Hukuk %50 kontenjanına yerleşen tercih bursundan faydalanamaz.

NOT: İBN Haldun üniversitesinde dizüstü bilgisayar hediyesi ve burs imkanlarından faydalanabilmek için daha önce herhangi bir lisans programından mezun olamamak şartı gerekmektedir. Ayrıca öğrenci disiplin cezası almadığı takdirde yılda 9 ay olmak üzere burs alabilir.

Ibni Haldun Üniversitesi Devlet mi?

İbn Haldun Üniversitesi (İHÜ), TÜRGEV tarafından kurulmuş bir vakıf üniversitesidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.