Üniversite Rehberi

2018-2019 KYK Kredi ve Burs Başvuruları Ne Zaman?

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Türkiye’de milyonlarca öğrenciye burs, kredi ve yurt imkanı sağlayarak Türk eğitim sistemine önemli bir katkı sağlamaktadır. Ayrıca KYK’nın burs, kredi ve yurt imkanı sayesinde milyonlarca kişi eğitim alarak hayata atılmaktadır. KYK tarafından verilen burs ve kredi hizmeti maddi durumu yetersiz olan öğrencilere deyim yerindeyse can suyu olmaktadır. Bu nedenle KYK tarafından verilen burs ve kredi miktarı da oldukça kritiktir. Son dönemlerde burs ve kredi miktarı artmaktadır. Kredi veburs miktarı pek çok öğrencinin hayat kalitesini ve aldığı eğitimin kalitesini etkilemektedir.

KYK Kredi ve Burs Başvuruları Ne Zaman?

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) her yıl burs, kredi ve yurt hizmeti vermektedir. Binlerce kişi bu hizmetlerden faydalanmak için başvuru yapmaktadır. 2018-2019 döneminde KYK burs ve kredi başvuruları için binlerce kişi başvuru sürecinin başlamasını bekliyor. Maddi durumu yetersiz olan veya maddi desteğe ihtiyacı olan kişiler KYK burs ve kredi hizmetinden faydalanmak istiyor. Peki 2018-2019 KYK Burs ve Kredi başvuruları ne zaman başlayacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) kredi ve burs başvurularıyla ilgili herhangi bir tarih açıklaması yapmadı. Ancak Ekim ayı içerisinde KYK tarafından başvuru tarihleriyle ilgili açıklama yapılması beklenmektedir.

KYK Kredi ve Burs Almak İçin Kimler Başvurabilir?

Binlerce kişi KYK tarafından verilen kredi ve kurs hizmetinden yararlanmak istiyor. Peki kimler kredi ve burs almak için başvuru yapabilir? Kredi ve burs imkanlarından üniversite öğrencileri yararlanabilmektedir. Yatay, dikey geçiş yapan öğrenciler, doktora ve yüksek lisans öğrencileri, lisans öğrencileri kredi ve burstan yararlanmak için başvuru yapabilir.

2018 KYK Kredi ve Burs Miktarı Ne Kadar?

2018 yılında binlerce kişi KYK’dan kredi ve burs almak için başvuru yaptı. Başvurular sonucunda öğrenciler burs veya kredi almak için hak kazandı. Peki 2018 yılında burs ve kredi ücretleri ne kadardı?

2018 yılında lisans ve önlisans eğitimi alan öğrenciler 470 Türk Lirası kredi ve burs alıyordu. Yüksek Lisans öğrencileri ise 2018 yılında 940 Türk Lirası burs ve kredi alıyordu. Doktora öğrencileri ise 1440 Türk Lirası burs ve kredi veriliyordu.

2019 KYK Kredi ve Burs Miktarı Ne Kadar?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından milyonlarca kişiyi ilgilendiren KYK Burs ve kredi hizmeti açıklaması yapıldı. Yeni dönemde burs ve kredi ücretlerinin arttığı açıklandı. Peki 2018-2019 eğitim öğretim döneminde kredi ve burs ücreti ne kadar olacak?

Yeni dönemde lisans ve önlisans öğrencileri 500 Türk Lirası burs ve kredi alacak. Yüksek Lisans öğrencileri ise 1000 Türk Lirası burs ve kredi alacak. Doktora öğrencilerine ise 1500 Türk Lirası kredi ve burs verilecek.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu